Strona Główna Zdjęcia Kategorie Foto Fotoforum Aparaty
Rejestracja Logowanie
zmień kolory Temat biały Temat czarny Temat brązowy Temat pomarańczowy Temat zielony

Manifest

Fotogalerie.pl - serwis powstał w grudniu 2003 roku, wymyśliłem go abym mógł prezentować znajomym fotki-reportaże, których mnóstwo oferuje życie: impreza w pracy, spotkania rodzinne, zalane mieszkanie u sąsiada (jeśli nie przegoni), pijany menel pod klatką (jeśli nie dogoni) ;-) itd..
Z czasem pomysł przerodził się w bardziej ogólnodostępną Inicjatywę.
Nie ukrywam, że duży wpływ na kształt serwisu miała i ma pewna basa photek ;-).

Dlaczego bezpłatnie?

a dlaczego nie? ;-)
...a ściślej: z pewnych powodów obecnie nie ponoszę, żadnych wymiernych kosztów z powodu funkcjonowania serwisu (nie licząc utrzymania domeny). Jeśli będzie zbliżał się czas dokupienia kolejnego dysku/serwera na przetrzymywanie gigaBajtów fotek - ogłoszę ogólnopolską zrzutę ...;-). Wtedy liczę na zrozumienie, chociaż nie planuję tego w najbliższej przyszłości.

Czego oczekuję w zamian?

kultury i dobrego smaku. Zarówno w treściach obrazów jak i słowa pisanego (komentarze, podpisy, opisy fotek).
Zastrzegam sobie prawo do wyrzucenia Twoich prac z serwera jeśli uznam, że przeginasz. Od razu mówię, że nie stosuję automatycznego filtrowania po "kurwach, dupach" itd.. Liczę jednak na Twoją kulturę i oby życie nie wymusiło na mnie weryfikacji tego założenia.

Bez ściemy

jedyne co mogę Ci zagwarantować drogi Internauto (oprócz samego serwisu) to moje słowo, że fotki które wysyłasz na serwis fotogalerie.pl nie zostaną wykorzystane przeze mnie komercyjnie bez Twojej zgody. Licz się jednak z tym, że nawet teraz ktoś mógł skopiować ze strony Twoją fotę i gdzieś, kiedyś użyje jej bez ustalenia tego z Tobą...
Jeśli ktoś chce w sposób jawny wykorzystać którąś z Twoich fotek to celowo przygotowałem miejsce na Twój email - aby można było się z Tobą - właścicielem fotek - skontaktować. Nie jestem zainteresowany partycypowaniem w ew. profitach z tego powodu.

Czego Ci jeszcze nie zagwarantuję

Ponieważ serwis stoi na nienajnowszym już sprzęcie to może (tfoooo) zdażyć się, że jego nośniki odmówią posłuszeństwa i fotki przepadną. Dlatego proszę - zawsze trzymaj bazowe kopie fotek - U SIEBIE.

O mnie

olektrolek Nazywam się Przemysław Bujko, jestem absolwentem Politechniki łódzkiej na specjalności Informatyka. Obecnie pracuję w swoim zawodzie i piszę bloga
Mam dwójkę dzieciaków, żonę i 29 lat (2004). Mieszkamy w Łodzi.

edit: Od początku roku 2006 do prowadzenia serwisu przyłączył się też Rafał Kulis vel Qfox.

Serwis oparty jest na platformie Linux, Apache/Tomcat, mySQL.
O design zadbała Katarzyna Hepa (kasia_hepa@op.pl), która również sama pstryka ;-)

Twoje uwagi są mile widziane, pisz na kontakt[MALPISZONEK]fotogalerie.pl - zwykle poczty nie pozostawiam bez odzewu. Jeśli bardzo Ci pilno - łap mnie również na GG gg.

a teraz...... go foto!

© 2004 - 2013 Przemysław Bujko 479 online regulamin serwisu kontakt