****  tuselin - o autorze >  Galeria główna - tuselin >  z daleka od miasta ZIMA > żółty śnieg ?
Zdjęcie należy do kategorii:  Zima
żółty śnieg ?
**** © tuselin
Oglądana 662 razy od 2010-01-29
 
 
zoom Pełny ekran

żółty śnieg ?


Tytuł został nadany po poniższej polemice.
EXIF:  23 styczeń 2010  PENTAX  PENTAX K200D 1/350sek  f/8  70mm    Full Exif

komentLogo Komentarze do fotki (12) - od najnowszego

dodaj Dodaj komentarz
31.01.10 01:43  127179    **
15.33... to tak wygląda..!   odpowiedz mod
31.01.10 01:41  darimarc    * mod.
No tu mamy pełną gamę rozpiętości kolorystyki śniegu   odpowiedz mod
31.01.10 01:38  127179    **
paranoja z tym białym śniegiem... ja też prawie nigdy "oczami" nie widzę białego śniegu...   odpowiedz mod
30.01.10 23:52  romanoano    *
Kurcze z tymi odcieniami śniegu w komentzrach to zawsze są "jaja" Ja od pewnego czasu też wolę, gdy na moich zdjęciach śnieg jest w całym kadrze biały; jednak nie neguję zdjęcia autora, który przedstawia rzeczywistość w naturalny sposób, tak jak pod tą fotką. Usuwając taki niebieskawy odcien czesto mozna wiecej szkody uczynic zdjeciu, niż pożytku.
Ten kadr jest MZ całkowicie poprawny, choć rzeczywiście dość pospolity, czegoś mu brakuje. Ale coż, takie jest to miejsce i go nie zmienimy, możemy szukać innych ujęć
pzdr.
  odpowiedz mod
30.01.10 23:35  tuselin    ****
Witam.
Pozwolicie, że wyklepię kilka liter nad tą polemiką.
Przede wszystkim duże dzięki za wypowiedzi. Najważniejsze, że krytyka Marka niesie interesującą dla mnie treść a nie jest pospolitym jednowyrazowym sloganem. Kolor śniegu został przeze mnie celowo przedstawiony w żółtej tonacji gdyż tak jak zauważył Witek zdjęcie było robione późną popołudniową porą. Realny rejestrowany przeze mnie (nie przez aparat) obraz cechowała taka właśnie kolorystyka, dlatego zdecydowałem się na taki przekaz fotograficzny. Balans bieli jest tematem wielu polemik pojawiających się wśród nas, „skażonych” fotografią. Każde stanowisko ma swoich zwolenników. Analizując poniższe wypowiedzi zadałem sobie następujące pytania.
Po co ustawić balans bieli tak, aby przekłamał rzeczywistość. Czy dlatego, że nasze receptory wzroku lepiej i szybciej przyswajają biel? Czy dlatego, iż śnieg rysuje się w wyobraźni każdego człowieka w kolorze białym? Czy biały śnieg nie będzie zatajeniem prawdy o rzeczywistości?
Jak nietrudno to zauważyć jestem tutaj od niedawna i moje próby są jeszcze mocno nie ukierunkowane. Dlatego takie właśnie komentarze są dla mnie bardzo istotne.
„Choć przyznam, że nie zawsze mi się udaje, więc pewnie nie powinienem zwracać na to uwagi autorowi „
Wydaje mi się, że powinieneś gdyż ja uważam, że jeżeli ktoś nie potrafi grać na pianinie to nie znaczy, że nie ma słuchu.
Sorki za rooozpisankę. Duże dzięki
  odpowiedz mod
30.01.10 19:20  ewek    **** mod.
achh to i ja dodam swoje piec groszy....


...moze i jest fajne ale masz duzo lepsze w swojej galerii pozdrawiam
  odpowiedz mod
30.01.10 19:13  gilermo    ****
Wtsz każdy z nas prawo do swojej opinii. Ja ci nie piszę, jak masz to widzieć. Jeśli ten widok cię zachwycił, to przeciez nic mi do tego, bo to kwestia twojego gustu. Ale to nie znaczy, że każdy kolejny oglądający musi być tego samego zdania. Co do koloru śniegu. Moje skromne doświadczenie podpowiada mi, że trudniej wyciągnąć biel śniegu przy zachmurzonym niebie niż przy słonecznej pogodzie. Sądząc z efektu niektórych moich zimowych prób, jest to możliwe nawet w złotej godzinie. Choć przyznam, że nie zawsze mi się udaje, więc pewnie nie powinienem zwracać na to uwagi autorowi   odpowiedz mod
30.01.10 19:08  tsn    *
co do barwy śniegu zgadzam się z wtsz ...jeśli chodzi o resztę o w ogóle się z Nim nie zgadzam   odpowiedz mod
30.01.10 18:57  wtsz    *
Gilermo, nigdy nie fotografowałeś zimy pod wieczór?
Ciągle się ktoś czepia balansu bieli, a śnieg oświetlony słońcem w Złocistej Godzinie wcale nie jest biały...
Oczywiście każdy z nas ma prawo do własnego zdanie, wcale go nikomu nie odmawiam, ale i sam zastrzegam sobie prawo do głosu.
Ten KADR na pewno NIE jest pospolity i moim zdaniem JEST wyśmienity.
  odpowiedz mod
30.01.10 18:55  pawelfrent    ***
Marek ma rację   odpowiedz mod
30.01.10 18:51  gilermo    ****
sorki za szczerość tuselin, ale mz w tym widoku nie ma nic wyśmienitego, masz w pf kilka fajnych prób sfocenia konturów i to jest zdecydowanie ciekawszy kierunek poszukiwań niż takie próby poza mniej pospolitym kadrem marzy się bielszy odcień, pokombinuj z balansem bieli, pozdrawiam   odpowiedz mod
30.01.10 18:24  wtsz    *
To jest dla mnie wyśmienite !! )   odpowiedz mod