Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 5
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 3373 razy i ma 4 odpowiedzi Następny wątek
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
confused   (OT) co potrzeba aby zrzucić mDV na DVD? Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Witajcie,

mam sporo materiału na miniDV - chciałbym przenieść te filmy na płyty DVD.

Dysponuję kamerą ze złączem IEE...( to chyba się nazywa fire wire? ) no i mam dość mocny komputer , który powinien sobie poradzić z obróbką danych.

ale co potrzebuję jeszcze?
czy wystarczy mi sam kabelek do kupienia za ok 50pln (IEE->USB)
jakie orpogramowanie mi polecacie?
----------------------------------------
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2005-02-13 09:29:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: (OT) co potrzeba aby zrzucić mDV na DVD? Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Polecam program DVD MovieFactory 2 firmy Ulead. Bardzo prosty w obsłudze i posiadający spore możliwości edycyjne.Program wykrywa podłączoną kamerę i z tego co wiem nagrywa bezpośrednio z kamery na DVD.Osobiście nie nagrywałem DVD,ale z wypalaniem VCD radzi sobie całkiem szybko ( mój komp: 2.4 AthlonXP,Win XP home ,256 RAM!?) Co do podłączenia to niezbyt się orientuję-ja kamerkę podpinałem pod wejście w karcie telewizyjnej (WinFast 2000XP).Właśnie razem z kartą dostałem to oprogramowanie plus kabelki połączeniowe.
Ale program polecam-jest taki że odpalasz i wiesz co robić.Podobne funkcje ma też VideoStudio 7DVD (Ulead)

Pozdrawiam
[2005-02-13 17:12:31] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

szybki komputer nie jest ci specjalnie potrzebny do zgrania materiału DV (wystarcza nawet procek 200MHz). Zrzucić materiał z DV na HDD jest b.prosto i zrobisz to jakimkolwiek programem video, cała masa jest w sieci i na płytach dołączanych do czasopism. Tutaj jednak zachodzi pewien problem bo takie programy oferują albo zrzut DV na HDD w postaci pliku dv avi, lub oferują kompresję na MPEG1-2 w locie (opcja przy szybkich prockach) Tej drugiej funkcji nie polecam jeśli chcesz dalej obrabiać materiał ponieważ bardzo często przy późniejszej obróbce występuje wycinanie kluczowych klatek. Jeśli już zgrasz materiał video z kamery (np programem uleada, o którym mówił marcin ) to pozostaje jeszcze jedna kwestia, czy twoja obróbka ograniczy się jedynie do przycięcia z przodu, z tyłu czy ze środka i podłożenie jednej melodii, jeśli tak to ok. uled jest ok. ale jeśli interesuje cię wkładanie efektów przejść, montaż kilku nakładających się ścieżek dźwiękowych itp to już bardzo istotne jakim softem zgrasz materiał. Dlaczego? ponieważ zgrany materiał dv dzieli się jeszcze na 2 różne typy formatów, często ze sobą niekompatybilne ze względu na dźwięk. Istnieje format DV typ 1 i DV typ 2. W typie 1 dźwięk funkcjonuje jako DV PAL Audio, w typie 2 dźwięk jest już niezależnym plikiem, który należy synchronizować z dźwiękiem i funkcjonuje jako Wave. To bardzo istotne , bo jeśli zgrasz uleadem i będziesz chciał obrabiać w innym formacie to możesz mieć problem objawiający się tym że nie wgrasz ścieżki audio. Są dostępne konwertery Dv ale jeśli końcowym programem będzie inny soft to po co tak kombinować.

To są takie kabelki hypnotized z fire wira na usb, chyba na usb 2? ale nie słyszałem o takich konwerterach. Teoretycznie to chyba predkości tych dwóch standardów są podobne ale inne. Kontroler fire wire można dostać także za tą cenę razem z softem i kabelkiem. No i masz 100% pewność markowania scen w standardzie fire wire, a nie jestem pewny czy usb z racji nieco innego standardu przesyła w tą i z powrotem takie info.

Info o standardzie fire wire:
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=467&c=
[Edytuj 2 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2005-02-13 20:25:27]
[2005-02-13 20:17:59] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
Odpowiedz cytując

Voila: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_72619.html
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2005-02-13 21:11:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

hmm, bardzo fajny artykuł, ale nie znalazłem tam nic o fire wire na usb. Jeśli chodzi natomiast o wejście analogowe to też jasno nie piszą że ma być to tzw wtyczka VIVO, która spotyka się w droższych kartach graficznych. Zwykłe g-forsy 2,4,5800 w wersjach SE czyli najpopularniejszych mają tylko video out na svhs, a tu ktoś niezorientowany pomysli że moze wgrać materiał z video do pc. Program edit studio cool, ale lepszy do "dostania" w wersji"trial" ;-) jest ulead video studio, a authoring np w ulead dvd workshop. Edit studio np nie ma mozliwości wypalenia na płycie tzw dynamicznych scen czyli poruszających się miniatur scen. Zresztą nie upieram się nad jakimś konkretnym programie bo wszystko zalezy od twoich potrzeb, a tych nie określiłeś, jak mają wyglądać te filmuy co chcesz je montować.
[2005-02-13 21:57:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]