Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 11
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 3566 razy i ma 10 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Zmiana wielkośći pliku. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Poszukuję jakiegoś prostego programiku do zmniejszana pikselków. Mam jakieś rozbudowane, a chodzi mi o to że wrzucam fotkę, wbijam parametry np: 680 * 490 i robi to automatycznie. Pozdr. coffee
[2005-01-26 12:34:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
Re: Zmiana wielkośći pliku. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Poszukuję jakiegoś prostego programiku do zmniejszana pikselków. Mam jakieś rozbudowane, a chodzi mi o to że wrzucam fotkę, wbijam parametry np: 680 * 490 i robi to automatycznie. Pozdr. coffee

irfanview robi to w miarę bystro...
dodatkowo jest batch conversion - do masowych przeróbek
----------------------------------------
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2005-01-26 12:36:08] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Dzieki nerd
[2005-01-26 12:40:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

A nie używasz przypadkiem PS element czy PS, tam też wchodz się w zakładkę wielkość obrazka i wpisuje wartości jakie sobie życzysz.

Szybkim i w miarę prostym narzędziem jest też Microsoft PhotoEditor, który znajduje się w pakiecie Office, jednak nie jest standardowo instalowany, trzeba wejść do opcji doinstalowania, albo przy pierwszej instalce go odchaczyć z trybu instalacja użytkownika.
[2005-01-26 14:03:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Szybkim i w miarę prostym narzędziem jest też Microsoft PhotoEditor, który znajduje się w pakiecie Office, jednak nie jest standardowo instalowany, trzeba wejść do opcji doinstalowania, albo przy pierwszej instalce go odchaczyć z trybu instalacja użytkownika.

No fakt, nie pomyślałem, dzieki Satriani.
[2005-01-26 14:40:23] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Dobrym wyjściem jest utworzenie akcjii w PS.Jednym kliknięciem można zmienić wielkość jednego albo wielu obrazków.
[2005-01-26 14:48:05] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Marcinie to podaj wskazówki jak i co!
[2005-01-26 20:15:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Oki,podaję wskazówki:)

1.Otwieramy fotkę w PS,klikamy na zakładkę "ACTION" (obok historii).

2.Klikamy na ikonkę "create new action" (na dole zakładki druga z prwej)

3.Otwiera się okienko gdzie nadajemy akcjii nazwę,ew. przypisujemy klawisz funkcyjny (F2-F12)

4.W tym samym okienku klikamy na "record" i rozpoczynamy pracę z fotką,wszystkie czynności są rejestrowane.

5.Po wykonaniu wszystkich zabiegów(łącznie z zapisaniem fotki do dowolnego folderu) kończymy nagrywanie akcjii klikając na przycisk "stop playing/record"

6.Akcja jest zapisana,aby jej użyć do innego obrazka trzeba rozwinąć listę akcji,zaznaczyć utworzoną akcję,kliknąć na przycisk "play selection" i resztę program zrobi sam:)

Ja utworzyłem akcję której zadaniem jest: zmniejszyć fotkę aby nadawała się do FG,dodać ramkę i zapisać w odpowiednim folderze.
Można obsłużyć wiele fotek na raz ale już gdzie indziej:

1.Klikamy na File>automate>batch

2.Wybieramy źródło fotek,wybieramy naszą akcję

3.W polu "destination" wybieram "save and close"

4.Klikamy "ok" i program wykonuje naszą akcję dla wszystkich fotek ze wskazanego folderu.

Ja osobiście wolę pojedyńczo "obsługiwać" fotki,ale warto spróbować i tak

Uff... mam nadzieję że nic nie zchrzaniłem;)

Pozdrawiam
[2005-01-26 21:06:09] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

dzięki mistrzuniu! właśnie się nauczyłem nowej funkcji :-))))
[2005-01-27 15:55:36] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
urban
Poczatkujacy

Od : 2004-11-16
Status: Offline

Odpowiedz cytując

jesli chodzi o zmiane wielkosci plikow to uzywam Thumbneils-a, dla mnie rewlacja: zminia wielkosc, spakowanie, oraz podstwowe poprawki jak kontrast.. itd. Ale co najwazniejsze potrafi to robic huretm dla wszystkich zaznaczonych plikow i dzila w tle - to znaczy przerabia fotke po nacisnieciu prawym myszki na plik... dla mnie niesamowite usprawinie pracy smile pozdrawiam Was, urban
[2005-01-28 14:43:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/urban [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

http://semland.com/ir/ir.zip

Darmowy program do przygotowywania fotek na potrzeby WWW,możliwość przetwarzania wielu obrazków jednocześnie.
Można też manipulować EXIFem tylko nie wiem po co:)
[2005-01-28 14:47:13] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]