Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 40
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 15947 razy i ma 39 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Najczęściej stosowane obiektywy Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Jakie obiektywy stosujecie najczęściej do fotografowania lustrzanką?
Jakie wam odpowiadają a jakie są nie do przyjęcia?
Ja ostatnio cykam gdzie się da stałoogniskowym canonem 50mm f1,8, zachorowałem na tą ostrość w porównaniu do klasycznych zoomów np 28-80.
Oczywiście do pejzaży nadaje się średnio, ale przy założeniu kadrowania już jest bardziej uniwersalny. Jest w miarę tani ale niestety wygląda jak z odpustu
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-11-17 22:19:58]
[2004-11-17 22:19:23] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

sad   Re: Najczęściej stosowane obiektywy Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Wygląda na to,że zdecydowana większość "fotogalerników" jest cyfrowa do szpiku kości:) Brak reakcji na ten post.
A szkoda, bo chętnie by się człowiek dowiedział o sprzęcie od jego użytkowników-to lepsze niż czytanie folderów reklamowych.
Osobiście przymierzam się do kupna ob.70-300 Tamrona.A może ktoś mi podpowie jakiś inny wybór? Czy warto kupić używany?
Obecnie używam Minolty 505si z ob.28-80.Uwżam że jak na standartowy zoom jest zupełnie dobry.
[2004-11-18 19:59:44] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
applause   Re: Najczęściej stosowane obiektywy Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

OFFTOPIC:
"fotogalerników" - super zwrot hugs . Kupuję go.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2004-11-18 22:06:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: Najczęściej stosowane obiektywy Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Wygląda na to,że zdecydowana większość "fotogalerników" jest cyfrowa do szpiku kości:) Brak reakcji na ten post.
A szkoda, bo chętnie by się człowiek dowiedział o sprzęcie od jego użytkowników-to lepsze niż czytanie folderów reklamowych.
Osobiście przymierzam się do kupna ob.70-300 Tamrona.A może ktoś mi podpowie jakiś inny wybór? Czy warto kupić używany?
Obecnie używam Minolty 505si z ob.28-80.Uwżam że jak na standartowy zoom jest zupełnie dobry.

Ja używam canona 500n z obiektywami 28-80 USM, 70-300 USM i stałoofniskowy 50mm. Zoom przydaje się bardzo gdy chcę zrobić fotkę w miarę jasną w zakresie 70-100. W moim uzytkoaniu bardzo rzadko uzywam maksymalnej ogniskowej. Jak tylko mogę to robię 50mm jakoś fotki tak ostrzej wychodzą. Zoom 28-80 jest ok ale przy niezbyt słonecznej pogodzie zdjęcia z zakresu 70-80mm wychodzą mało dynamiczne.
Moim marzeniem jest stałoognskowy obiektyw ok135mm z jasośią 2.8
[2004-11-19 08:37:46] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Pełna zgoda co do ogniskowej 50mm.A co do Twojego marzenia : mam taki obiektyw ale do Zenitha-Jupiter 37A 3.5/135.Do tego jeszcze konwerter 2x.W zasadzie w pełni sprawny.Ale już nie pamiętam zdjęć zrobionych tym sprzętem,trzeba go odkurzyć i wypróbować.Do Zenita miałem jeszcze potężną 500 , ale sprzedałem i tego nikczemnego czynu żałuję do dziś...javascript:smilie('crying')
[2004-11-19 20:41:50] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ja z Zenitem mam raczej niemiłe wspomnienia ponieważ miałem wersję z przed 30 lat od ojca która miała pomiar światła nie przez obiektyw ale przez płytkę nad nim. Bardzo to było kłopotliwe bo jak chciałeś sprawdzić czy parametry czasu z przysłoną się zgadzały to trzeba było spojrzeć na górę korpusu gdzie malutkie kółeczko przecinało kreskę wskaźnika. Jakiekolwiek filtry korekcyjne zmuszały mnie do noszenia karteczki z zapisem zmiany korekcji czasu. W wizjerze nie było żadnych lampek itd, ale musze przyznać że po 2 czy 3 rolkach nauczyłem się więcej niż po miesięcznej lekturze szkoły fotografowania ;-)
W Zenicie najbardziej podobała mi się funkcja bezpośredniego podglądu głębi ostrości czego niestety bardzo brakuje w lustrzankach z tańszej półki.
Dla bezpieczeństwa nieraz cykam po 3 , 4 fotki moją 500N żeby porównać potem tło ale to niestety kosztuje!
Myślę że może za jakiś czas kupię używaną 50E gdzie taka funkcja (podgląd głębi ostrości) występuje jako krótki podględ.
[2004-11-19 21:25:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Fakt , w modelu ET pomiar światła był niewygodny ale muszę przyznać że dosyć dokładny.To się nazywało fotoelement selenowy czy jakoś tak. W Zenicie TTL jest ok.
Jedno pytanko-jak często wykorzystujesz programy tematyczne?
Ja staram się odejść od tego udogodnienia ale póki co niezbyt mi się udaje.Chociaż wyszło mi parę fajnych fotek na programie nocnym (w dzień) przy wyłączonym fleszu.
[2004-11-20 17:47:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

programów tematycznych nie używam w ogóle. Tak się przyzwyczaiłem do programów preselekcji i full manuala w lustrzance że nie ufam automatyce.
Najczęściej zarówno w lustrzance jak i cyfrze używam preselekcji przysłony lub czasu, korygując ewentualnie balans bieli i iso.
[2004-11-21 15:38:53] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

uwazam ze programy w cyfrakach są po prostu kiepskie. lepiej cykać na manualu. masz większy wpływ na zdjęcie, a automatyka nie zawsze daje radę np. w kiepskim oświetleniu
[2004-11-27 18:17:18] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

a bawiłeś się pełnym manualem w cyfraku? bo powiem szczerze że aby go opanować to niestety trzeba mieć trzecią rękę
[2004-11-27 22:21:00] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
kamwojcik
Bywalec

Od : 2004-03-29
Odpowiedz cytując

Jesli chodzi o szkla. Sa one dosc kosztowne. Ja narazie posiadam kitowego 18-70mm f/3.5-4.5, co w moim przypadku daje 27-105... Drugie jaki uzywam, to zoom tele. 70-300 f/4-5.6... Niestety zbyt ciemny jak dla mnie... Ale najtanszy...

Teraz nosze sie z zamiarem zakupu 50mm f/1.8. Daje mi to 75mm ale i tak dobrze to wyglada. Super ostra, jasna portretowka... Potem, jakis dobry zoom, 70-200 ze stalym swiatlem 2.8 :D

Dla mnie przy wyborze obiektywu, najwieksza role odgrywa jakosc szkiel, swiatlo (najlepiej stale), ostrosc, no i jest super jak caly system Af jest wewnetrzny... wszystko to powiazane jest z bardzo wysoka cena... szkoda... :-(
Nie aparat robi zdjęcia, tylko ten, kto za nim stoi...

[2004-11-29 11:32:59] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/kamwojcik [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Portretówka to rząd 600- 800 zł, ale zoom 7--200 ze stałym światłem to już potęzna kasa, tyle samo co Nikon D-70. Do makro używam starego obiektywu z Nikona f-70 z funkcją macro 28-105 mm 1:3,5-4.5 D ale mam do niego uwagi, masz rozeznanie co obecnie na rynku macro można by w przystępnej cenie kupić.
[2004-11-29 14:30:30] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
kamwojcik
Bywalec

Od : 2004-03-29
Odpowiedz cytując

Szczerze mowiac nie interesowalem sie macro obiektywami Nikona.

A jesli chodzi o 50mm, to w bardzo przestepnej cenie (380zl) mozna kupic "prawie" nowke... :)
Nie aparat robi zdjęcia, tylko ten, kto za nim stoi...

[2004-11-29 15:33:08] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/kamwojcik [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

można także oczywiście kupic soczewki makro przykręcane do gwintu obiektywu tak jak filtry , zaletą jest stosunkowo niska cena, wada zniekształcenia powstałe po rogach zdjęcia. Bardziej korzystnym zakupem wydaje mi się dokupienie pierścieni pośrednich do SLR lud DSLR ale takie też kosztują parę złotych jednak nie np 2000 pln tak jak dobry jasny obiektyw makro. Istotne jest to że mają styki elektryczne i współpracują z pełną elektroniką aparatu.
[2004-11-29 18:49:12] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

oprocz cyfraka mam tez prakticę i do portretow najczęsciej używam ok. 100mm moj kumpel ma 90-135 f/2.8 i jest całkiem całkiem
[2004-11-30 23:22:56] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

czy to prawda że do practiki wkręcisz obiektywy z zenita?
[2004-11-30 23:24:37] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

czy to prawda że do practiki wkręcisz obiektywy z zenita?

Robiłem kiedyś odwrotnie (z practiki TTL),to chyba można:)
[2004-12-01 07:30:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

czyli bagnet był ten sam?
pewnie w rzeczywistości wyglądało to w ten sposób ze rosjanie ukradli lub przejeli technologię podczas gdy niesli bratnią pomoc NRD
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-12-01 13:05:22]
[2004-12-01 13:03:51] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Raczej tak.Nie miałem zbyt wiele do czynienia z Practiką,ale z tego co wiem to niektóre modele mocowanie obiektywu miały bagnetowe,a inne na gwint.To właśnie z tych ostatnich ob. pasowały do Zenita.Były także specjalne przejściówki z bagnetu na gwint, i odwrotnie.Taka socnormalizacja...Co prawda Praktika do tej pory ma gorących zwolenników,chyba nie bezpodstawnie.
[2004-12-01 18:57:52] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

zenit też ma goracych zwolenników chociazby ze wzgledu na ceny obiektywów, nieraz można spotkac na bazarkach naszych sąsiadów zza wschodniej granicy którzy sprzedają obiektywy , aparaty , to chyba jedyne rybie oko by zenith które jest w zasiegu finansowym przeciętnego zjadacza chleba ;-)
[2004-12-02 08:56:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Raczej tak.Nie miałem zbyt wiele do czynienia z Practiką,ale z tego co wiem to niektóre modele mocowanie obiektywu miały bagnetowe,a inne na gwint.To właśnie z tych ostatnich ob. pasowały do Zenita.Były także specjalne przejściówki z bagnetu na gwint, i odwrotnie.Taka socnormalizacja...Co prawda Praktika do tej pory ma gorących zwolenników,chyba nie bezpodstawnie.

ja sam mam practikę z bagnetem a czasem przykręcam tele od zenita na... gwint. takie przejściówki w sumie coś normalnego u Rosjan
[2004-12-02 18:23:07] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

tak Rosjanie to potrafią: crack do 300D, norton comander i ten cultowy zenith i smiena ;-)
[2004-12-02 20:17:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

tongue   Re: Najczęściej stosowane obiektywy Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

a ze połowa hackerów to rosjanie już nie wspominając. w Rosji jest troche biednie (poza oligarchami i politykami) więc wymyślają rózne pomocne rzeczy. w koncu potrzeba matką wynalazku... peace !!!
[2004-12-03 23:52:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Odpowiedz cytując

a ze połowa hackerów to rosjanie już nie wspominając. w Rosji jest troche biednie (poza oligarchami i politykami) więc wymyślają rózne pomocne rzeczy. w koncu potrzeba matką wynalazku... peace !!!

dokładnie. Byłem kiedyś na praktykach z Uczelni na ichniej Uczelni.
"Zwiedzaliśmy" pracownie - nad kwitnącymi 386 (u nas każdy studenciak gniótł w pokoju już Pentiumy II, III ) siedzieli zafasynowani kolesie... Ponieważ nie mogli nadrobić szybkości sprzętem zmuszni byli do kombinowania na tym co mają - i są efekty: np. najbardziej efektyneny paker - rusek, o hackerach z rosji już nie wspomnę... flag hugs
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2004-12-04 00:08:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

niedawno widziałem się ze znajomym który posiada sigmę 28-300 albo 200 mm ze średnicą gwinta 72mm obiektyw za ponad 2000 pln, robi nim min. zdjęcia na ślubach i weselach, oczywiście używa także fotoceli i silnych lamp błyskowych takich z siłą przewodnią ok 48 jednak ten obiektyw to według jego użytkownika rzecz którą w pierwszej kolejności będzie zmieniał jak tylko środki finansowe mu pozwolą. W zakresie czasów naświetlania i jakości zdjęć nie używa większych ogniskowych niż 150 mm. Tak że to że obiektyw był stosunkowo drogi nie świadczyło o jego jakości . A cena zapewne była uwarunkowana dużą iloscią soczewek wewnątrz. Oczywiście przy silnej lampie zdjęcia weselne wychodzą jak wychodzą, ale mimo wszystko foty w tych wyższych ogniskowych są wyraźnie płaskie.
[2004-12-06 18:55:00] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna policeman
Bywalec

*
Przyłączył się : 2005-05-28
Odpowiedz cytując

rok temu pstrykałem canonem 500n z tamronem 28-105 plus canon 75-300 IS (nie lubię statywu) tamronik b. poręczny, w miarę szybki , ostry szczególnie przy niskich ogniskowych, przy 105 trochę brakuje mu tchu :), poprzednio miałem sigmę 28-200 i z radością ją sprzedałem, b. wolna, ciężko łapie ostrość i tak naprawdę to miała na moje oko 32-180, jak obiektyw do wszystkiego to znaczy do niczego konkretnie i to w przypadku sigmy się sprawdziło, obecnie pstrykam 18-55, wbrew opiniom można z niego niezłe fotki wycisnąć (ostre) oczywiście w PS-ie
[2005-05-30 18:16:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/policeman [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

znaczy się ten kitowy obiektyw canona?
[2005-05-30 18:56:50] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna policeman
Bywalec

*
Przyłączył się : 2005-05-28
Odpowiedz cytując

tak, ten kitowy, oczywiście wpięty w mój nowy nabytek 350D
[2005-05-30 22:01:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/policeman [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
driver
Aktywny

*
Od : 2004-07-24
Odpowiedz cytując

28 - 105 3.5-4.5 USM

to moje podstawowe narzędzie. przypięte do 300 D
mam jeszcze 75-300 II ale ostatni raz przypiąłem go chyb z pół roku temu

nieststy wielkość matrycy "zjada" mi szeroki kąt dlatego myśle nad czymś rzędu 19-35. nie chce "KITa" bo :
jest kiepski
nie pasowałby mi do analoga ( 300 V ) którego tez czasem używam

myśle nad Tokina 19-35.

ten 75 - 300 to używam głównie jako lornetki biggrin
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez driver at 2005-05-31 13:19:17]
[2005-05-31 13:18:16] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/driver [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Słyszałem kilka niezależnych opinii na forum canona, że ten kitowy 18-55 jest jakościowo lepszy od kitowego 28-80 Canon EF 28-80mm f/3,5-5,6 (bez Ultrasonika) długo dokładanego do analogowych lusterek. Masz doświadczenie w tej sprawie? Miałeś okazję przetestować te 2 obiektywy. W 300V też chyba miałeś ten kitowy, nie? Interesuje mnie to z następującego powodu: kupując w przyszłości lustro np 300D czy kupic z obiektywem w kicie czy szarpać się koniecznie na coś droższego. Nie chcę dokupować bardzo jasnego obiektywu z makro. Jak sądzisz driver?
[2005-05-31 14:25:03] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
driver
Aktywny

*
Odpowiedz cytując

W Kicie do V-ki miałem 28-90 4.5-5.6
nie był najlepszy ale dało sie przezyć. gdyby miał metalowy bagnet to może nawet i bym go zostawił. ale pracuje w trudnych warunkach i bałem sie ze w końcu wyłamie jeden zaczep

co do 18-55 to przy kupnie wziąłem samo body. ale mam znajomego który ma oba robione pod 300 D ( czyli 18-55 i 55-200 ) i widziałem naprawde sporo fot w oryginalnych rozmiarach.
i tu mam mieszana uczucia bo często słysze że te KItówki sa nienajgorsze ale to co widze na tych fotach mnie przeraża. jest nie daleko do tragedii. nie wiem na ile jest to wina autora, na ile szkieł.
teraz solo 18-55 juz bym nie kupił ale w zestawi może warto go wziąść. jakby nie było różnica jest śmiesznie niska
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez driver at 2005-05-31 17:11:33]
[2005-05-31 17:10:17] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/driver [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

To co, radziłbyś sprzedać np ten 28-80 3,5-5,6 i kupić z lustrem ten kitowy? Bo i tak szerokiego kąta w cyfrze z 28 to nie osiąngę , więc wtedy takie szkielko chyba nieprzydatne?
[2005-05-31 18:55:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
driver
Aktywny

*
Odpowiedz cytując

a co odsyłasz analoga na emeryture ?? jeśli nie to zostaw obiektyw do analoga.
co do cyfry - to dużo zależy od kasy. jak nie ma jej zbyt wiele to 18-55 da sie przezyc ( tym bardziej wiedząc ile kosztował )
jeśli sa fundusze na coś lepszego to jak najbardziej polecam

jeśli nie ciśnie cie bardzo kaska to mozez wziąść aparat z 18-55 a 28-80 stosowić jako mini-zoom dalszego zasięgu. po przeliczniku bedzie miał 45-128 mm.
tylko nie wdaj sie w sigme. optycznie ok ale machanicznie słaba. tylko canon ma silnik w obiektywie i te w sigmach jakoś szybko siadają - sam nie uzywam ale wiele ludzi narzeka. AF potrafi pość juz po 1.5 roku.
[2005-05-31 19:31:49] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/driver [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
petrus
Gadulski

Od : 2005-04-27

Odpowiedz cytując

To i ja przedstawię mój obiektyw przypiety do EOSa 30: 28-135/3,5-5,6 USM IS. Wybrałem go ze wzg. na uniwersalność (krajobraz i portret), na dość dobrą jakość/cenę oraz IS. Posiadałem wcześniej bardzo jasny obiektyw (1,4) ale przeszkadzało mi w nim to, że czasami chciałem w słabym świetle zrobić zdjęcie z większą głębią ostrości i się nie dało. Tutaj bez problemu w kościele łapie się parę, czy nawet kilka osób w większą głębię ostrości, a równocześnie nie przeszkadza długi czas (bez przesady). Fatalna jest wielka średnica nakręcanego filtra (72 mm). USM, to rewelacja. Bardzo często robię na IS. Jakość obrazu? Zależy do czego porównamy. Jest jednak tyle testów, że nie ma sensu tutaj porównywać.
Robiłem przez ponad 5 lat na 28-105/3,5-4,5 USM. Troszkę słabszy optycznie od obecnego, równie szybki USM. Czytałem, że nawet szybszy niż w 28-135 ale w przaktyce, to są chyba ułamki sekund i nie jestem w stanie wyczuć różnicy. Zaletą jest możliwość używania Cokin A (58 mm).
Przez rok miałem CONTAXa i do niego dwa obiektywy:
1. Planar 50/1,7 AE. Tym obiektywem mozna robić wszystko. Nie miałem innego, to nauczyłem się. Dodatkowo nie posiadałem przez długi czas lampy. Chyba najlepsze moje zdjęcia były robione w taki sposób;
2. Planar 85/1,4 MM. Moja miłość i tyle. Można robić miękko i ostro oraz z małą głębią ostrości (9mm). Mechanicznie również mistrzostwo świata. Niestety dla mnie, bez wizażystki nie miałem co się brać do portretów. Obiektyw wspaniale wydobywał wszelkie niedoskonałości skóry.
Tym sposobem wróciłem do początku: sprzedałem CONTAXa (co ja narobiłem) i kupiłem EOSa 30 + 28-135.
ZAPRASZAM
http://petrus.fotogalerie.pl/
[2005-06-01 01:51:05] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/petrus [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

@petrus - no włąśnie poruszyłeś trochę wątek IS. Często się słyszy że pomimo swej funkcjonalności przenosi się to na gorszą jakość optyczną. Przynajmniej tak większość osób twierdzi porównująć obiektyw canona 75-300 Ultrasonic z Is i bez? Co sądzisz na ten temat? Czym to może być spowodowane? Bo nie bardzo rozumiem w czym tkwić może taki problem? Większa , mniejsza ilość soczewek? Inne soczewki, jakieś mechanizmy, średnica, co tak naprawdę ma wpływ?
[2005-06-01 08:38:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
petrus
Gadulski

Od : 2005-04-27

Odpowiedz cytując

Wewnątrz obiektywu jest mechanizm poruszający soczewką (soczewkami?), co wyraźnie słychać. 28-135 nie ma odpowiednika w Canonie. 28-105 optycznie jest gorszy pomimo braku IS. Mogę jedynie zrobić to samo ujęcie z IS i bez IS (nie przyszło mi do głowy, aby tak robić) i wtedy napiszę o wynikach testu. Sądzę też, że IS pozwala robić na dłuższych czasach ale bez przesady. Być może ktoś przesadzał. Jakby co, to mam Manfrotto biggrin
ZAPRASZAM
http://petrus.fotogalerie.pl/
[2005-06-01 09:28:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/petrus [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

No cóż takie czasy,cyfrówki mają niewątpliwie swoje zalety,ale nie o tym chciałem pisać.Od 4 lat fotografuje Minoltą 800si,to bardzo pożądny aparacik,co najważniejsze dostępny teraz po naprawdę niskich cenach.Szkła;mam 1,7/50;2,8/24;minolty3,4-4,5/19-35 tokiny,2,6-2,8/28-70 tokiny i sigme2,8/70-210.Ulubionym obiektywem jest 24mm minolty/rewelacyjna ostrość i plastyka obrazu.Do kosza poszły zoomy sigmy28-80 i70-210 to zupełnie inna bajka.A jeszcze jedno potrzeba do tego dobrego filtra z powłokami,tyle.
[2005-11-16 22:33:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
piautre
Poczatkujacy

Od : 2006-09-08

Odpowiedz cytując

od zawsze jak używam lustrzanek, mam 2-3 obiektywy.
1. z lenistwa (aby wciąż nie zmieniac) - zoom o pełnym zakresie tj 28-200, lub coś koło tego
2. 50 o dobrym swietlle
3 jak dodadzą to kitowy mały zoom

ulubiony zestaw do nikona F301 to stała 50/1,8, oraz zoom tokina 28-200. aktualnie mam canona 350D z zoomem sigma 18-200 (x1,6 co odpowiada 28-320) oraz 50/1,4.
Jak tylko mogę, używam 50- zdjęcia jednal odczuwalnie lepsze.

pozdrawiam
pi autre
[2007-04-18 14:56:34] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/piautre [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ja mam swoja lustrzanke od niedawna, przesiadlam sie na Canona 400D z zaawansowanego kompaktu Sony R1,
do Canona posiadam jak narazie 2 obiektywy:
-kitowy EF-S 18-55 oraz zoom EF 90-300, jestem zadowolona z ich jakosci szczegolnie w porownianiu z dosc niska cena tych obiektytow.
Przyszlosciowo planuje zakupic staloogniskowa 50/1,8 do do cykania krajobrazow i portretow.
[2007-06-05 14:17:41] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
ciasteczkowypotwor
Poczatkujacy

**
Od : 2008-04-08

Odpowiedz cytując

Ja osobiście stosuje Planar-a 80/2.8 :) i uważam że nie ma lepszego...
[2008-04-09 22:02:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/ciasteczkowypotwor [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]