Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 8
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 8663 razy i ma 7 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Kręcenie filmów a żywotność matrycy. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Czy długie i częste kręcenie filmów aparatem cyfrowym nie zwiększa w duży sposób zużycia matrycy? Zazwyczaj matryca jest naświetlana w setnych i dziesiętnych częściach sekundy a czasy B i kilkunasto sekundowe zdarzają się ale raczej w ciemniejszych warunkach. Kiedyś nawet jeden koleś podawał receptę na to jak za pomocą odpowiednich wtyczek zrobić z kompakta kamerę internetową. Ja bym się chyba trochę obawiał o matrycę. Podczas sesji którą zamieściłem w galerii las na wyświetlaczu pojawiały się fioletowawe plamy i na pewno nie była to wina wyświetlacza. Było to spowodowane zbyt długim bo ok 1 godzinnym intensywnym fotografowaniem pod słońce, na szczęście nic się nie stało, odpukać, ale tak mi przyszło do głowy ze do video-konferencji to chyba lepiej kupić kamerkę za dziesiątą część wartości kompakta, nie?
[2004-11-17 22:12:41] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
michal
Poczatkujacy

*
Od : 2004-07-09
Status: Offline
Re: Kręcenie filmów a żywotność matrycy. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Nie do konca podzielam twojej opini. Wydja mi sie ze matryca w kompaktach pracuje caly czas, poniewaz widok z tylu na ekraniku pochodzi nie z kad inon tylko z matrycy, tak wiec jest bez roznicy czy 10 min kadrujesz zdjecie, czy krecisz 10 min filmu.
Twoj tok rozumowania sie zgadza w odniesieniu do lustrzanek cyfrowych, ale tam nie mozna krecic filmow :)
[2004-12-03 08:59:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/michal [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Odpowiedz cytując

Nie do konca podzielam twojej opini. Wydja mi sie ze matryca w kompaktach pracuje caly czas, poniewaz widok z tylu na ekraniku pochodzi nie z kad inon tylko z matrycy, tak wiec jest bez roznicy czy 10 min kadrujesz zdjecie, czy krecisz 10 min filmu.
Twoj tok rozumowania sie zgadza w odniesieniu do lustrzanek cyfrowych, ale tam nie mozna krecic filmow :)

Matryce w cyfrakach będzie pracowała mniej, jeśli używasz oczka zamiast ekraniku.
Wady - oczko potrafi sporo się rozjechać z tym co zobaczymy później na fotce (Kodak.), ale z jest jedynym rozwiązaniem kiedy właśnie padają bateryjki sad . A taką sytuację miałem przy moich fotkach z cyklu katastrofa budowlana .
----------------------------------------
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2004-12-03 09:28:53] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

tongue   Re: Kręcenie filmów a żywotność matrycy. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

ja uważam, że satriani ma jednak trochę racji. owszem matryca cały czas pracuje dostarczając informacje na LCD, jednak przy kadrowaniu jest wykorzystywana mniejsza rozdzielczość niż przy robieniu fotek czy kręceniu filmów.
[2004-12-08 23:17:09] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
driver
Aktywny

*
Od : 2004-07-24
Odpowiedz cytując

Niestety musze was zmartwić. Matryca w kompaktach pracuje ZAWSZE. Nawet jeśli kadrujesz przez wizjer to nie gasisz ekranika tylko zasłaniasz go kurtyną. Matryca musi pracować bo kompakty nie mają światłomierza, tą funkcje przejmuje właśnie matryca
Rozdziałka nie ma tu nic do rzeczy.
[2005-01-31 00:36:55] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/driver [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Niestety musze was zmartwić. Matryca w kompaktach pracuje ZAWSZE. Nawet jeśli kadrujesz przez wizjer to nie gasisz ekranika tylko zasłaniasz go kurtyną. Matryca musi pracować bo kompakty nie mają światłomierza, tą funkcje przejmuje właśnie matryca
Rozdziałka nie ma tu nic do rzeczy.

Podpisuje się pod przedmówcą. Obciążenie przy kręceniu filmów może miec wpływ na pracę procesora który musi wszytko obliczać, przetwarzac i zapisywać - ale nie na matrycę - ona pracuje zawsze gdy aparat jest właczony.
[2005-03-10 23:48:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

rose   Re: Kręcenie filmów a żywotność matrycy. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Nie rozumiem (bo w końcu przecie należę do grona analogowców) dlaczego tak często pojawiają się posty dotyczące żywotności matryc w cyfrówkach. Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że robienie fotek pod słońce skraca jej żywotność, a teraz kręcenie filmów:)) Kamery cyfrowe też mają matryce i to niewiele różniące się pod względem technologicznym od tych w aparatach cyfrowych, ale tam nikt nie pyta o to, jak długo matryca będzie żyć. Nie spotkałem się też w żadnych oficjalnych dokumentacjach producentów aparatów z parametrem mówiącym o żywotności matrycy :(
Producenci elektroniki czasami wspominają o minimum 100 000 godzin pracy elementów światłoczułych... Gdyby to przeliczyć to wychodzi, że matryca musi przepracować 11 lat 24 godziny na dobę aby przejść na emeryturę. Przypuszczam, że przyciski w korpusie aparatu mają krótszy czas bezawaryjnej pracy hehe :)) Nikt też nie przejmuje się palnikami w lampach błyskowych czy silniczkami w obiektywach choć ich żywot będzie pewnie krótszy niż matrycy :))
[2005-03-14 07:45:01] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
brutus
Poczatkujacy

Od : 2007-08-02

Odpowiedz cytując

Tu masz rację, przyznaje. Nigdy mnie kamery nie kręciły, więc się nie skusze, aczkolwiek myśle o kupnie nowego aparatu bo w "SONY DSC-H2 " jest dobry na start. Głód wzrasta na lepsze fotografie
[2007-08-04 21:58:13] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/brutus [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]