Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 12
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 4825 razy i ma 11 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Wpływ zwiększania mpix na jakość zdjęć Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Jak to jest że np Canon, nie opracowywując nowej matrycy w a70-75 dodał więcej mpix w stosunku do a60 na tej samej wielkości. Nie jest to jakiś nowy typ matrycy. Czy nie jest to bez znaczenia na jakość fotek, no bo przecież równie dobrze można było hardwarowo zinterpolować obraz. Czy ktoś porównywał takie założenia?

Nikt z producentów tego jawnie nie powie ale czy właśnie w pewnych przedziałach rozdzielczośći matrycy np.2 do 3 mpix sprzętowa interpolacja nie jest możliwa i stosowana przez niektórych producentów?
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-11-17 22:04:29]
[2004-11-17 22:02:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: Wpływ zwiększania mpix na jakość zdjęć Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

zwiększanie liczby pikseli bez zwiększania matrycy ma ogromny wpływ na szumy dlatego ja wolę mniejszą rozdzielczość powiększyć na kompie ale nie mieć zaszumionego zdjęcia.
[2004-11-27 18:04:56] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

chodziło mi o hardware w tym przypadku wybiegi producentów
[2004-11-27 22:16:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
marceli
Poczatkujacy

Od : 2004-07-10
Status: Offline
Odpowiedz cytując

Gdzieś czytałem tekst że robiono testy i wyszło że wszystkie HPki mają oszukiwane matryce. Zdaje się coś o tym pisano na p.rec.foto.cyfrowa ale dawno tam nie zaglądałem.
[2005-01-04 23:41:52] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/marceli [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

hmm, w jakim sensie oszukane? Gdzieś czytałeś ale nie wiesz co i nie wiesz gdzie. Następnym razem podaj przynajmniej linka albo powiedz co jest nie tak. Jeśli matryca ma określoną wielkość to zaraz sprawdzisz to wgrywając fotę do kompa, pytanie tylko czy osiąngięto to sprzętową interpolacją, czy rzeczywiście dodano więcej czujników itp. Duży wpływ ma też nie ma co się czarować obiektyw. Sądzę że w aparacikach za 300-400 pln to i tak nie byłoby widać różnicy nawet gdyby matryce 3 mpix interpolowali z 2.
[2005-01-05 00:07:04] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
marceli
Poczatkujacy

Od : 2004-07-10
Odpowiedz cytując

Próbowałem znaleźć ale coś mi się nie udaje.
Jedynie co to http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&client=firefox-a&frame=right&th=874c1d6952080e3c&seekm=b52map%24l32%241%40foka1.acn.pl#link1

i
fotogenia
Z tym że to drugie to na zupełnie inny temat.

Ogólnie chodziło o to że jakość zdjęć z HP jest gorsza od porównywalnych modeli inych firm z mniejszą matrycą. Mając 2MPix Canona i powiększając zdjęcie do 3MPix mam i tak lepsze jakościowo zdjęcie niż wykonane 3MPix HPkiem.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich modeli. HP zrobiło też pare znośnych aparatów.
[2005-01-14 19:28:36] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/marceli [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

dokładnie jak słyszę że jakieś tam pentagramy z 5 MPIX matrycą są po trzysta zetów w Media Markcie w wyprzedaży to mi się na śmiech zbiera.
[2005-01-14 22:39:25] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
andrus
Poczatkujacy

Od : 2004-12-18

Odpowiedz cytując

Witam. Znajomy właśnie kupił sobie takie coś w Biedronce na gwiazdkę W dobrych warunkach zdjęcia wychodzą niezłe, ale w trochę gorszych jest kłopot. Matryca 2 Mpx interpolowana do 4, lichy obiektyw. Nawet na zabawkę (czy pierwszy aparat) dla bardziej ambitnego dziecka się nie nadaje.
Minolta A1 plus dodatki
[2005-01-15 13:48:21] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/andrus [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

hmm, no to statut społeczny sobie podniósł Twój znajomy , ale ta Biedronka- zadziwiające, pomidorki, bułeczki owszem ale aparat cyfrowy co mu odbiło? Roczny zapas sera pleśniowego dodali? biggrin
[2005-01-15 18:39:25] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
joy_pawel
Poczatkujacy

Od : 2004-08-01
Odpowiedz cytując

Witam mam Fuji 2600 zoom 2.1 Mpx i robi lepiej od jakis bezfirmówek co maja nawet po 4Mpx !!!
[2005-01-23 23:41:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/joy_pawel [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Odpowiedz cytując

wczoraj nieźle NaJsztub przedstawił Biedronę w swoim przepytywaniu.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2005-01-24 11:17:42] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

wczoraj nieźle NaJsztub przedstawił Biedronę w swoim przepytywaniu.

confused a jaki ma to związek ze zwiększeniem mpix na jakość zdjęć?
[2005-01-24 17:35:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]