Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 19
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 5887 razy i ma 18 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

wybór aparatu cyfrowego Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

W najbliższym czasie planuję zakup pierwszego aparatu cyfrowego. smile Przyznam, że nie znam się zupełnie na parametrach technicznych podawanych w charakterystyce aparatu. sad
Czy ktoś przystępny sposób mógłby podać, co oznaczają te dane i jaki mają wpływ na jakość zdjęć i technikę ich wykonywania?
Dodam, że interesuje mnie aparat w cenie +/- 1500 zł i bedzie on służył do wykonywania zdjęć w pomieszczeniach, zdjęć krajobrazowych jak również obiektów poruszjących się (psy) i drobnych elementów przyrody np. owadów.

Czy ktoś mógłby polecić konkretny, sprawdzony przez siebie model?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje. biggrin biggrin
[2004-11-14 11:45:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: wybór aparatu cyfrowego Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Wybór jest naprawdę duży w tej półce cenowej. Oczywiście aby dobrze wybrać powinieneś najpierw określić swoje potzreby, a także aspiracje.
Jeśli chcesz wykorzystywać aparacik do robienia fotek na imprezach, dokumentować życie rodzinne , znajomych to wystarczającym sprzętem będzie aparat z pełną automatyką i matrycą od 3-5 mln pix. Z tym zaznaczeniem że wielkość matrycy będzie istotna jeśli zamierzasz albo robić duże powiększenia, albo zamierzasz kadrować i robić papierowe odbitki.
Jeśli masz większe aspiracje poszukaj aparati który ma oprócz trybu auto, takze tryby manualne, dzięki temu będziesz mógł mieć większy wpływ na robione zdjęcie.
Oprócz powyższych argumentów, poszukaj aparaciku który będzie zasilany z baterii lub aku paluszkowatych i najlepiej na karty CF, po prostu tak jest najtaniej w eksploatacji.
Oczywiście wybór obiektywu i jego jasność też nie sa bez znaczenia, ale myślę że w klasie kompaktów powinno ci wystarczyć 3-4 krotne powiększenie.
Ja bym wybrał aparat z serii canon powershot A. Sam mam a60 i jestem bardzo zadowolony a posiadam tylko 2 mln pix. Odbitki papierowe wychodzą bardzo dobrze przy 10x15 a nawet 13x18 cm.
Ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale np odradzałbym kompakty Cyber Shot Sonego. Zbyt drogie aku stamina no i karty Memory Stick. Unikaj takze aparatów na karty XD , karty takie są obecnie 2 razy droższe niż CF.
Zwróć także uwagę czy do aparaciku da się dokupić w późniejszym czasie konwertery, obiektywy, dodatkowe filtry, może teraz jest to bez znaczenia ale później będzie ci tego brakowało.
Pozdrawiam
----------------------------------------
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-11-14 12:38:14]
[2004-11-14 12:36:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
Odpowiedz cytując

Ja Ci mogę odradzić ... i doradzić biggrin

..mówię o aparacikach z automatyką - takie do 1000-1200pln

No więc odradzam aparaciki z rodziny Kodak Easy Share . O ile nie mam zastrzeżeń do designu i uzytkowania to napewno jakość fotek pozostawia wiele to życzenia - zdjęcia są po prostu rozmyte. Nie uważam się za eksperta w dziedzinie fotografii, ale ten brak od razu widać okiem zwykłego użytkownika.
Z drugiej strony - fotki są super podkolorowane, ten efekt jest bardzo miły dla oka... zresztą tutaj są te fotki

Polecam z kolei malutkie Nikony (niesety nie powiem Ci dokładnego modelu) - miałem z nim doczynienia kilka dni i przypadł mi do gustu
+ malutki i prosty w użyciu
+ przejrzyste menu i prosta obłduga
- fotki są chyba lekko bledsze niż w rzeczywistości, ale za to super ostre
Siostra kupiła go za pieniądze około 1200pln i jeszcze w promocji dodali jej akumulatorki wraz z ładowarką. Bardzo praktyczny zestawik.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez olektrolek at 2004-11-14 17:06:05]
[2004-11-14 17:03:52] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

A co sądzicie o Minolcie Z1? W tej chwili są u nas w promocji za 1300 zł.
[2004-11-14 17:19:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

Najbardziej w tym aparaciku podoba mi się wygląd biggrin
Bo zwygląda jak nie-kompakt, czyli nie-amator.

Jak będę miał kupować aparat i będe miał 1300 w kieszeni to jak w dym wziąłbym Minoltę właśnie....

A co do mozliwości to chyba też są pokaźne, mój szef kupował go ostatnio i cmokania było ze dwa dni... devilish

[2004-11-14 17:56:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

często przekolorowane otoczenie powoduje uaktywnienie funkcji podnoszenia nasycenia kolorów w aparatach. Mogę się wypowiadać o canonie bo takie funkcje znam najlepiej (funkcja VIVID)

Jeśli chodzi o minoltę to poważną jej wadą są abberacje chromatyczne, o wiele większe niż u konkurencji.

A pomyśleć że kiedyś cykało się fotki smieną i zenitem E
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-11-14 22:35:14]
[2004-11-14 19:58:56] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Dodaj kilka zotych i kup canona g5 albo sony 717. Szczególnie polecam ten drugi.
[2004-11-28 10:48:03] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

kolega napisał że chce kupić sprzęt do 1500 pln więc oba powyższe aparaty niestety ale nie spłełniają wymogów cenowych
[2004-11-28 11:13:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Mam małego kieszonkowego Nikona Coolpix 3100, nawet fajne fotki wychodzą . Meni proste, funcja makro też niczego sobie, mogę Ci wrzucić zdjęcie zobaczysz że całkim nieżle foci..
[2004-11-28 18:10:10] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

polecam Canony z serii A. Są przyzwoite, a co ważne cena nie jest przerażająca. mają niektre funksje lepsze niż w bardziej zaawansowanych kompaktach.
[2004-11-28 19:24:12] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

polecam Canony z serii A. Są przyzwoite, a co ważne cena nie jest przerażająca. mają niektre funksje lepsze niż w bardziej zaawansowanych kompaktach.

a minolty Z.? nie lepsze od Canonów?

[2004-11-28 20:03:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

zalezy jakich trudno porównywać tanie canony z droższymi i bardziej zaawansowanymi minoltami, generalnie o jakości oczywiście przeważnie decyduje ółka cenowa i związane z nią możliwości i dodatki do aparatu, ja się nie zastanawiałem tak bardzo ale subiektywnie wybrałbym nikona, canona
[2004-11-28 20:10:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

to Z1 nie mieści się w 1500?

[2004-11-28 20:42:56] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

mich mówił o canonie g5 i sony 717 te na pewno nie mieszczą się w 1500 pln
[2004-11-28 22:24:04] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

owszem jedna z wad Z1 jest to ze dosc powaznie abberuje ;/ w z2 ten feler zostal troche poprawiony ale na aberacje jest sposob unikanie niskich wartosci liczbowych przyslony w zasadzie juz od f4.5 abberacje znikaja :)
[2004-12-03 02:04:21] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Aparatu jeszcze nie kupiłam. Przegląd różnorodnych ofert przyprawia mnie już o ból głowy. Biorąc pod uwagę parametry podawane przez producenta zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:
Minolta Z2
Nikon Coolpix 4800
Kodak DX 7590
Canon Power Shot S1
HP Photosmart 945
Olimpus Camedia C-765

Pod względem parametrów są bardzo porównywalne. Ale jak z nimi jest w praktyce? Czy ktoś mógłby mi polecić któryś z nich jako sprawdzony przez siebie? Chciałabym kupić go jeszcze przed świętami.
[2004-12-12 21:26:08] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

kolega z pracy ma tego olympusa i nie ma zastrzeżeń a duzo fotografuje i w pełni wykorzystuje tryb manualny.
[2004-12-20 13:52:18] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
ann
Cos juz tam naskrobal...

**
Od : 2005-04-23
Odpowiedz cytując

no własnie ja tez sie zastanawiam nad wyborem i mam zamiar zakupić olimpusa c-765, ale wciąż mi siedzi w głowie canon s1 polecony przez satrianiego...:) ogolnie to wydaje mi sie ze olympus ma lepsze parametry....tylko te karty xd...
a czy ktos uzywał moze telekonwertera do własnie olimpusa c 765?? czy daje on lepsze efekty?? bo ja sie na tym malutko znam:)
[2005-04-25 18:28:30] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/ann [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

telekonwerter plus taki zoom? po co ci to? pomijając już kwestię jakości to pomyśl o używanej lustrzance cyfrowej powinno wyjść podobnie. Oczywiście będzie trzeba jeszcze kupić zooma w podobnym zakresie ale niezależni producenici także oferują atrakcyjne ceny. Z tymi dodatkami optycznymi w kompaktach to różnie bywa ja szczerze nie polecam - szkoda forsy a jakość śmiesznie niska
[2005-04-25 21:23:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]