Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 16
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 5366 razy i ma 15 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Ochrona wyświetlaczy LCD w aparatach cyfrowych. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Nie wiem jak Wy, ale ja już zdążyłem wzbogacić swój wyświetlacz w aparaciku o parę rys (strasznie miękkie te wyświetlacze w Canonach). Bardzo przydatna jest w takich sytuacjach folia ochronna przezroczysta, którą można kupić w większości sklepów z mat.biurowymi, albo w sklepach dla komórkowców.
Oczywiście wszystko zależy od rodzaju aparatu i sposobu jego przenoszenia. Mój kumpel swojego Kodaka traktuje po macoszemu a rys się nie nabawił, ale folia się nie wulkanizuje i zawsze pewniej brudnym paluchem sobie po niej pomacać, choćby przez przypadek;-)

fajna stronka:
http://zorin-usa.com/zorin.php
----------------------------------------
[Edytuj 2 razy , Ostatnio edytowany przez satriani at 2004-11-12 23:49:27]
[2004-11-12 23:14:06] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: Ochrona wyświetlaczy LCD w aparatach cyfrowych. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Mój soniak nie ma tego problemu. Przy DSC 717 zastosowano szklana osone na LCD i nie ma sprawy. To jednak faktycznie może bywac uciążliwe.
[2004-11-28 10:45:02] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

powiem szczerze że kupiłem za 5 pln folię na największy wyświetlacz komórki jaki był dostępny przykleiłem i jakość jest gorsza niż foli przezroczystej samoklejące kupionej w sklepie papierniczym w canonach power shotach niestety nie ma jakiejś szklanej ochrony i nabawiłem się już paru choć drobnych rys, tak że gorąco polecam
[2004-11-28 11:16:18] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
Odpowiedz cytując

powiem szczerze że kupiłem za 5 pln folię na największy wyświetlacz komórki jaki był dostępny przykleiłem i jakość jest gorsza niż foli przezroczystej samoklejące kupionej w sklepie papierniczym w canonach power shotach niestety nie ma jakiejś szklanej ochrony i nabawiłem się już paru choć drobnych rys, tak że gorąco polecam

radzę szukać ochraniaczy nie na komórki ale na palmtopy - tutaj napewno mozna dostać coś większego.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2004-11-28 17:02:43] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

jak ktos ma ekran 2,5 cala to oczywiście tak w powershotach serii a 60 to ekran ma wymiary 3x2,5 cm więc wystarczy folia z komórki :-(
[2004-11-28 22:28:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

confused   Re: Ochrona wyświetlaczy LCD w aparatach cyfrowych. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

co do folii to moze i daja jakies zabezpieczenie przed porysowaniem lcd, ale jak dla mnie to identyczna sytuacja jak z nie zrywaniem folii z lcd w komorce. Aparat telefon czy cokolwiek innego to narzedzie. Wiadomo ze fajnie byloby gdyby po x latach uzywania naszego sprzetu nie bylo ani jednego zarysowania czy odrapania ale jest to chyba nierealne. Jeszcze jedna kwestia jesli chodzi o folie na lcd czy przypadkiem nie powoduje ona duzego spadku czytelnosci???
[2004-12-03 13:35:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Odpowiedz cytując

co do folii to moze i daja jakies zabezpieczenie przed porysowaniem lcd, ale jak dla mnie to identyczna sytuacja jak z nie zrywaniem folii z lcd w komorce. Aparat telefon czy cokolwiek innego to narzedzie. Wiadomo ze fajnie byloby gdyby po x latach uzywania naszego sprzetu nie bylo ani jednego zarysowania czy odrapania ale jest to chyba nierealne. Jeszcze jedna kwestia jesli chodzi o folie na lcd czy przypadkiem nie powoduje ona duzego spadku czytelnosci???

Na codzień mam do czynienia z palmem i folijki z fellowes są w porządku. najwięcej zabawy jest z wyoychaniem pęcherzyków powetrza... dają nawet taką tekturkę do 'prasowania'... Potem jest ok, obraz jest lekko zamglony - ale tylko torszjkę.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2004-12-03 16:11:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

ja kombinowałem z kilkoma rodzajami tych folijek i zawsze coś tam sie odbija w tej folii (typu mocniej podświetlony piksel czy co) ale pewnie jest to spowodowane sama strukturą folii albo jakiegoś mikro-pęcherzyka. Nie jest to w żaden sposób uciążliwe ale jednak coś tam widać
[2004-12-20 14:03:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
kam
Poczatkujacy

**
Od : 2005-01-01
Odpowiedz cytując

witam.

a ja zamówiłem sobie ekranik ochronny na mój wyświetlacz z allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38428274 co o tym sądzicie? właśnie czekam na przesyłkę więc jak już przyjdzie to coś o tym napisze.
[2005-01-02 20:18:10] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/kam [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Spoko, bardzo tanio znalazłeś, pewnie przesyłka będzie droższa niż ta folia, myślę że to coś podobnego do tego o czym mówił olektrolek. Ja kupiłem taką folijkę z 5 pln tylko że był dwie sztuki (folia do któregoś z modeli nokii) ale na wyświetlacz a60 w zupełności wystarczyła.
[2005-01-04 09:42:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
kam
Poczatkujacy

**
Od : 2005-01-01
Odpowiedz cytując

witam. ten ekranik na LCD jest świetny, docinają go do wybranego modelu aparatu, jest bez kleju, trzyma się świetnie, żadnych odblasków ani odbić w nim nie ma, naprawde polecam (tylko żeby nie było że robie im reklame...), a przesyłka listem priorytetowym to tylko 2zł więc za dwa ekraniki razem z przesyłką zapłaciłem 4zł naprawdę się opłaca.
[2005-01-07 13:30:06] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/kam [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
suffix
Bywalec

Od : 2004-08-27
Odpowiedz cytując

Też nad tym myślałem, ale póki co w miarę dbam o aparat i nie mam rys, a jakoś nie lubię chodzić z foliami. Denerwuje mnie to...
Pozdrawiam || FOTOBLOG || PORTFOLIO
[2005-01-10 18:12:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/suffix [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
andrus
Poczatkujacy

Od : 2004-12-18

Odpowiedz cytując

No cóż ja też dbam o aparat jak mogę, ale na wszelki wypadek kupiłem folię na allegro i założyłem na oba wyświetlacze. Na razie nie narzekam.
Minolta A1 plus dodatki
[2005-01-15 13:57:33] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/andrus [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Też nad tym myślałem, ale póki co w miarę dbam o aparat i nie mam rys, a jakoś nie lubię chodzić z foliami. Denerwuje mnie to...

Właśnie dlatego rozmawiamy o folijkach których albo nie widać że są naklejone , albo prawie nie widać. Mnie też wkurza filtr uv bez niego obiektyw w lustrzance bardziej mi się podoba, ale o sprzęt dbam jak mogę bo kosztował mnie wiele wysiłku i pracy , a rodzice mi nie zasponsorowali, więc się staram go szanować.
[2005-01-15 16:23:26] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

biggrin   Re: Ochrona wyświetlaczy LCD w aparatach cyfrowych. Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

na moim wyswietlaczu nierobia sie ryski ale kazde niechcace dotkniecie palcem zostaje i jest ciezkie do wyczyszczenia...
Myslalem tez o jakiejsc foli ale nigdzie niemoge znalesc takiej confused
[2005-01-28 16:42:25] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

hmm.... lenistwo nie zna granic, wystarczy cofnąć się parę postów wyżej żeby przeczytać gdzie można zakupić takowe one, a w dodatku istnieje coś takiego jak wyszukiwarka internetowa , np google.
[2005-01-28 20:54:02] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]