Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 18
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 5191 razy i ma 17 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

confused   Pomocy pliki Raw- Raf* Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Bardzo prosiłabym o pomoc. confused

Mam Corel PSP X2.1 i nie chce mi otwierać plików Raw
dokładnie Raf*-specjalne oznaczenie plików Raw Fuji.
Wszystko jest zaznaczone w opcjach plików wydaje mi się, że tak jak trzeba, ale ich nie rozpoznaje..
.
Czy potrzebne są jeszcze jakieś codeki? Nie mam pojęcia, nic nie mogę znaleźć w necie na ten temat.

(Photoshop cs4 poradził sobie po instalacji pluginu i rozpoznaje te pliki, ale strasznie mnie wnerwia ten program i wolałabym cokolwiek robię z plikami, otwierać je w jednym miejscu )

Pozdrawiam
[2009-03-13 16:35:37] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: Pomocy pliki Raw- Raf* Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Photoshop Cię wnerwia? Toż to boskie narzędzie smile
Zostaw tego Corela i zainteresuj się Lightroomem,imho nic lepszego do obróbki RAWów (nie tylko) nie wymyślono.
[2009-03-13 18:58:51] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Nie chcę innego programu, Corel mi odpowiada jak najbardziej do moich potrzeb: prosty w obsłudze z bardzo intuicyjnym interfejsem i łatwą nawigacją. Jedyna jego wada to to, że zdjęcia sporo tracą na ostrości podczas kompresji.

CS4jest dla mnie zbyt profrsjonalnym narzędziem którego nie wykorzystuję nawet w 1/3 i nigdy nie byłam zachwycona z efektów. Wkurza mnie nawigacja np. powiększanie oddalanie obrazu co muszę robić dość często (niestety mam słaby wzrok- starość nie radość), wprowadzanie poprawek, i cała masa czasu bezsensownie spędzonego przy kompie żeby poprawić jakąś pierdołę.

Corel niby ma możliwość czytania plików Raf* ale w praktyce niestety tak nie jest, przynajmniej jeśli chodzi o mój aparat.

Fajnie by było wiedzieć czy przy starszych modelach Fuji ten problem występuje.

Może ktoś chciałby zainstalować u siebie Corel, ma akurat aparat Fuji i sprawdzić czy to tylko ja mam takiego pecha, czy to tylko tak dla zabawy producenci Corela umieścili na liście plików ten rodzaj Raw-u?
[2009-03-13 19:54:02] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Mimo wszystko popróbuj Lightroom.Warto.Sam(a) się przekonasz.
[2009-03-13 20:11:45] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ja cem Corela buuuuuu sad

Zobaczę ten program, ale jak nie czyta Raf- to deprecha murowana.

Może jednak będzie ktoś chętny sprawdzić jak to jest z tym Corelem przy plikach Fuji?

Pleaseeeee biggrin
[2009-03-13 20:16:50] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

No niestety Lightroom jest zbyt mułowaty we wprowadzaniu zmian w plikach Raf no i kosztuje.

Dzięki za chęci :)
[2009-03-13 20:44:09] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Mułowaty? no fakt,do Lightrooma trzeba mieć dość szybki kompik.
[2009-03-13 20:55:18] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

CS4 wystarcza 2G przy Viście więc ten to niezły smok ;)

Myslę, że program nie jest dopracowany ma problem z buforowaniem.
[2009-03-13 21:01:06] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

U mnie na XP śmiga aż miło,żadnych lagów smile (Intel Core Quad 2400,2GB Ram,NVidia 8600 GT)
[2009-03-13 21:20:58] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Jakbym u siebie mogła załadować XP to bym się tej Visty *%###!
pozbyła biggrin

Ponoć sterów do dysków nie przyjmuje inaczej jak z dyskietki więc nie poradzę.
[2009-03-13 21:30:34] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Jak masz słabego kompa to żaden program sobie nie poradzi z plikami które po rozpakowaniu mają 60 MB. Możesz sobie jeszcze Picassa przetestować. Do takiej elementarnej obróbki jest spoko i ładnie kompresuje.
CS4 w testach na i7 miał gorszą wydajność niż CS3. Vista to jest system beta i taki pozostanie. Zobaczymy jaka będzie chodzić Windows 7, ale to im jeszcze trochę czasu zajmie... Mi np. na 7-ce karta telewizyjna nie działa... i kilka innych aplikacji dziwnie się zachowuje... Ma ciekawy interfejs, ale jestem tak uwarunkowany ergonomią xp, że jakoś mi to nie pasuje. Podobny problem jest z interfejsem CS4 , jakoś nie chce mi się uczyć posługiwania się nowym programem, który z tego co czytam, wcale nie jest wydajniejszy.
[2009-03-13 21:53:59] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Nie mam słabego kompa, wręcz przeciwnie:
Intel Q6600, 2G RAM, nVidia 8800GTX, Vista Home Premium 32bit
CS4 śmiga przy Raw aż miło tylko że sama obsługa tego programu może człowieka doprowadzić do szału...

Właśnie wyczytałam, że Corel pliki Raw ze starszych aparatów Fuji czyta, ale dlaczego z mojego s100fs nie, to ja nie mam pojęcia
Może coś pominęłam, jakiś plugin, codek albo inną witaminę?

Nie mam pojęcia
[2009-03-13 22:04:15] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Nie mam słabego kompa, wręcz przeciwnie:
Intel Q6600, 2G RAM, nVidia 8800GTX, Vista Home Premium 32bit
CS4 śmiga przy Raw aż miło tylko że sama obsługa tego programu może człowieka doprowadzić do szału...

Właśnie wyczytałam, że Corel pliki Raw ze starszych aparatów Fuji czyta, ale dlaczego z mojego s100fs nie, to ja nie mam pojęcia
Może coś pominęłam, jakiś plugin, codek albo inną witaminę?

Nie mam pojęcia

Ale w zasadzie po co ci ten Corel skoro ma słabe algorytmy kompresji?
2GB ram to mało. Visty Ci 1,5GB na dzień dobry zżera. Przewagą Visty nad xp jest to, ze bodajże widzi do 64GB ramu więc spokojnie możesz mu dołożyć. Od razu będzie mieć głębszy oddech.
Wypróbuj Picassę. Prosty, intuicyjny i pewnie otworzy te Twoje raf-y bez zająknięcia i co ciekawe Picassa bardzo ładnie kompresuje pliki raw do wielkości nadającej się do publikacji w necie. Jak na darmowy program to ma całkiem fajne funkcje.
[2009-03-14 00:24:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Mam złe wspomnienia z Picassa, kiedyś przy katalogowaniu folderów zrobił mi niemiłą niespodziankę- okazało się że wszystkie foldery były pste, wywalił mi skutecznie wszystkie zdjęcia z dysku twardego jak i zewnętrznego.

Dziwne?_bynajmniej. Jak się okazuje nie ja jedna miałam takiego farta. Na pytanie dlaczego tak się dzieje, pomoc techniczna milknie, mówiąc że to niemożliwe.

Mówisz że 2G to mało? Nieprawda, trzeba wiedzieć jak gospodarować RAM-em w kompie (mconfig -bardzo pomocny, przy właściwych ustawieniach Vista ciąngie tylko 30% RAM)

Przy czynnościach takich jak ustawianie suwaczków buforuje bez zająknięcia, może natomiast troszkę więcej czasu potrzebować, przy zapisywaniu zmian, ale to zrozumiałe.

Chodzi mi o to żeby wszystkie czynności robić w jednym miejscu, odpowiada mi do tego Corel, sama kompresja może być w innym programie z braku laku- tu ukłony dla Photoshop.

Mam 2 programy które czytają Raw i mogę wprowadzić tam różne zmiany,ale gdybym chciała np zrobić HDR w Corel to już lipa.

Nie chcę innych programów, bo ten powinien działać, a nie działa.
W tabeli gdzie zaznaczasz typy plików jakie ma otwierać, jest typ Raf- ale ich nie otwiera przynajmniej ja nie wiem dlaczego akurat z mojego aparatu. sad
[2009-03-14 01:40:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Tak kombinuję...
a aktualizacja softu w aparacie? Może w aparacie jest bug?
Kiedyś była taka akcja, że Nokia nie chciała Gatesowi zabulić i były konflikty pomiędzy oprogramowaniem Nokii a Windą... ale tu chyba jest inny problem. Zrób aktualizację softu.

Mi ostatnio LR zainstalowany pod 7 załatwił system plików na dysku 500GB, no i mam zabawę w odzyskiwanie fotek... Ale dzięki temu robię remanent, bo tak to ciągle do przodu rwę.
Co do Picasy to jest już 3 i daje radę. Szczególnie jeżeli chodzi o kompresję na potrzeby FG tongue
[2009-03-14 08:37:54] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
olka81
Bywalec

Od : 2007-09-08
Status: Offline
sad   Re: Pomocy pliki Raw- Raf* Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

no ja mam Corela X2 i Fuji s9600 i Corel nie czyta raw-ów (mam oryginalną wersję) nie czyta też nef-ów z Nikona. podobno dopiero wersja X2 ultimate obsługuje rawy. sad
----------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/diabola81
[2009-03-14 13:34:53] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olka81 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

no ja mam Corela X2 i Fuji s9600 i Corel nie czyta raw-ów (mam oryginalną wersję) nie czyta też nef-ów z Nikona. podobno dopiero wersja X2 ultimate obsługuje rawy. sad

Masz racje.
Pliki Raw w Pain Shop Pro X2:
http://corel.custhelp.com/cgi-bin/corel.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=762091&p_created=1188928197&p_sid=EyssOLsj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9MjQ5LDI0OSZwX3Byb2RzPSZwX2NhdHM9JnBfcHY9JnBfY3Y9JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTEmcF9zZWFyY2hfdGV4dD1XaGF0IGZpbGUgZm9ybWF0cyBkbyB5b3Ugc3VwcG9ydA**&p_li=&p_topview=1

Pliki Raw w Paint Shop Pro X2 ultimate:
http://corel.custhelp.com/cgi-bin/corel.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=763284&p_created=1221026408&p_sid=EyssOLsj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9MjQ5LDI0OSZwX3Byb2RzPSZwX2NhdHM9JnBfcHY9JnBfY3Y9JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTEmcF9zZWFyY2hfdGV4dD1XaGF0IGZpbGUgZm9ybWF0cyBkbyB5b3Ugc3VwcG9ydA**&p_li=&p_topview=1

Trzeba będzie się zaopatrzyć w wersję Ultimate albo przyzwyczaić do Photoshop sad
[2009-03-14 14:47:10] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna Darencjusz
Poczatkujacy

Przyłączył się : 2014-05-22
Status: Offline
Odpowiedz cytując

Informuję, że Corel X2 nie czyta plików RAF od Fujifilm (HS 30 EXR). W związku z powyższym najpierw obrabiam RAF w RAW Therapee i zapisuję plik do TIFF, a potem tenże w Corelu.
[2014-05-23 17:47:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/Darencjusz [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]