Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 153
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 41834 razy i ma 152 odpowiedzi Następny wątek
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Status: Offline
Propozycja noego sposobu naliczania punktów Autora Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Aktualnie zgłaszane zastrzeżenia do sposobu naliczania punktów autora:
- promowanie za liczbę komentarzy powoduje, że obowiązuje zasada ILOSĆ a nie JAKOŚĆ co w tym przypadku prowadzi do mnóstwa nijakich merytorycznie komentarzy

- są nieobiektywne: kazdy może w (czasochłonny) sposób sam "nabijać" sobie punkty (poprzez komentarze)

- nie są demokratyczne: o punktach Autora w żaden sposób nie decydują inni Autorzy.

Proponuję zmianę:
- eliminujemy naliczanie za liczbę komentarzy
- pozostawiamy za dodane fotki - promujemy aktywność
- dodajemy naliczanie za PUNKTY FOTKI jaki przyznają inni galernicy promujemy za jakość prac. Dodam tutaj, że uwzglądniam tutaj całkowitą liczbę punktów od początku życia fotki - nie mylić z mesięczną punktacją! Całkowita liczba punktów jest "pamiętana Od spodu" w serwisie i przy każdym zerowaniu miesięcznej punktacji jest powiększana o tą aktualnie kasowaną wartość. Całkowita liczba punktów to nie punkty prezentowane przy fotce - nie jest pokazywana na stronach.

Jeśli pomysł nie budzi zastrzeżeń to zmianę naliczania wprowadzimy o pólnocy 1go lutego.

tutaj w pomocy jest dokładna i aktualna rozpiska
----------------------------------------
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez olektrolek at 2007-01-31 21:31:59]
[2007-01-25 15:51:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Re: Propozycja noego sposobu naliczania punktów Autora Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

rozumiem ze naliczone zostana wszystkie punkty jakie zostaly zebrane do tej pory?

proponuje wraz z tym ograniczyc liczbe punktow dostepna na miesiac, bo i tak dalej bedziemy mieli festiwal pustych komentow i punktow.
[2007-01-25 15:54:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

proponuje wraz z tym ograniczyc liczbe punktow dostepna na miesiac, bo i tak dalej bedziemy mieli festiwal pustych komentow i punktow.

komentów to juz chyba nie.
natomiast faktycznie - punkty w jakiś sposób mogą być nielegalnie "nakręcane" - ale jest to zajęcie na tyle uciązliwe, że nie sądzę aby komuś zbyt długo chciało się w to bawić. Poza tym są też punkty na MINUS które stanowią przeciwwagę.

[2007-01-25 15:58:05] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
mieciu

Od : 2006-06-05
Odpowiedz cytując

a mozna by bylo zrobic tak zeby przyznane plusy badz minusy uzasadniac tzn zeby nie bylo tzw "cichych" punktow tylko napisane za co daje sie
propozycja nawet do przyjecia
[2007-01-25 15:58:41] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/mieciu [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

oj tak, w celu zdobycia swoim przylizantow biggrin

a mozna by bylo zrobic tak zeby przyznane plusy badz minusy uzasadniac tzn zeby nie bylo tzw "cichych" punktow tylko napisane za co daje sie
propozycja nawet do przyjecia

zlikwidowac plus/minus przy fotce i pozostawic tylko ten przy komentarzu.
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez Kaner at 2007-01-25 16:04:53]
[2007-01-25 16:04:09] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
mieciu

Od : 2006-06-05
Odpowiedz cytując

wlaasnie Kaner o cos takiego mi chodzi zeby punkt byl uzasadniony
oraz ograniczenie punktow tez mozna wprowadzic ale taka zeby nie bylo ze pod koniec miesiaca na szybko dawac jak zostana
[2007-01-25 16:07:00] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/mieciu [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

oj tak, w celu zdobycia swoim przylizantow biggrin

.

no ale za to już punktów bezpośrednio nie ma - zatem nie należy...

[2007-01-25 16:17:32] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna tedarn
Gadulski

*
Przyłączył się : 2006-02-21
Odpowiedz cytując

ładnie pięknie ale coś mi sie wydaje że szykuje sie nowa wojna na FG

i nie bardzo mam pomysl na zapobiegnięcie jej...
pozdrawiam;
ps. literówka w temacie tongue
www.marcinkotlarek.ovh.org
"mówisz że nic już się nie zmieni mamo,
a ja chciałbym towarzyszyć w locie kormoranom"
ostr
[2007-01-25 16:19:02] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/tedarn [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

wiesz, ja widzę, że zmiana nie ma zbyt wielu minusów oprócz zamieszania wynikającego ze zmiany reguł - to załatwię poprzez mailing informacyjny.

Plusy są ewidentne.

[2007-01-25 16:27:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Przyłączył się : 2005-06-30
Odpowiedz cytując

pozdrawiam;
ps. literówka w temacie tongue

Już padło pytanie, dlaczego komuś spadła liczba punktów autora...

no ale teraz jak widać, nie byłoby puntków za gadulstwo....
Zgredek pozdrawia? Wszystkich serdecznie...
Zgredek bardzo mi?y i nie bójcie si? go...
Zgredek nikogo nie skrzywdzi?...
[2007-01-25 16:28:43] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Przynajmniej trzeba popróbować , proponuję jeszcze przy nicku w komentarzu wstawić odnosnik do numeru GG aby dalszą polemikę można było przeprowadzić nie na forum publicznym
[2007-01-25 17:08:41] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna tedarn
Gadulski

*
Odpowiedz cytując

na pewno zmiana nie bedzie sie podobac TYM CO SIE NIC NIGDY NIE PODOBA i beda na bank probowali wszczynac burdy, jestem tego pewien.
druga sprawa: pojawia sie pytania: za co ta fota ma tyle punktow? a ze strony autora tej foty: DLACZEGO MINUS?

myśle ze punkty nie powinny byc 1:1. Lepiej jakby byl przelicznik bo utopimy sie w koniczynkach i sie skale pokoncza :D
ostr
[2007-01-25 17:08:49] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/tedarn [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

A ja uważam, że droga jest dobra.... Być może trzeba będzie coś w bliżej nieokreślonej przyszłości zmodyfikować, ale to się okaże - moim zdaniem - "w praniu". Jest dobrze, nie trza psuć. applause
[2007-01-25 17:22:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

bo utopimy sie w koniczynkach i sie skale pokoncza :D

Nie martw się , bedą wtedy choineczki, stateczki i inne gówienka :)
[2007-01-25 17:22:25] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Aby to faktycznie miało rece i nogi,powinno to wyglądać po mojemu tak:(oczywiście ramową)
1.Wstawiona fotka rejestrowana jest w systemie i od tej pory niewidoczny jest jej autor{tak się dzieje do końca miesiąca na koniec jest ujawniany)
2 Komentarze na stronach publicznych są widoczne ,ale nie jest widoczny nick autora(widoczny jest tylko na stronie autora)
3 Limit punktów jaki może miesięcznie przyznać fotogalernik.
4 W miejsce likwidacji art. zwycięskie fotki w miesiącu, np.pierwsza trójka.
5 na koniec roku finał z dwunastu fotek wybor naj.
[2007-01-25 17:30:17] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
shopen
Gadulski

*
Od : 2005-08-16
Odpowiedz cytując

- dodajemy naliczanie za PUNKTY FOTKI jaki przyznają inni galernicy promujemy za jakość prac. Dodam tutaj, że uwzglądniam tutaj całkowitą liczbę punktów od początku życia fotki - nie mylić z mesięczną punktacją! Całkowita liczba punktów jest "pamiętana Od spodu" w serwisie i przy każdym zerowaniu miesięcznej punktacji jest powiększana o tą aktualnie kasowaną wartość. Całkowita liczba punktów to nie punkty prezentowane przy fotce - nie jest pokazywana na stronach.

ooo, i moze wkoncu zaczna sie pojawiac minusy,bo jakos nie byly zbyt czesto uzywane :), jestem za. Proponuje jednak "+ i -" oblozyc bezwzglednym komentarzem na minimum iles znakow -> brak komenta = brak + lub - .
To, ze milcze. nie znaczy, ze nie mam nic do powiedzenia.
---------------------------------------------------------------------------
http://shopen.fotogalerie.pl
http://www.sebastianszopa.com
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez shopen at 2007-01-25 17:42:55]
[2007-01-25 17:42:05] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/shopen [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Podoba mi sie pomysł Olka,jestem też za tym,aby uzasadniać komentarzem przyznanie oceny.Co do minimalnej ilości znaków w komentarzu: też popieram,choć mogą pojawiać się komenty typu:
"Jakie ładne! ." Aby temu zapobiec można by takie cuda zgłaszać do moderacji a autorowi komentarza polecieć po punktach.Warto by sie było zastanowić także nad systemem ostrzeżeń.
[2007-01-25 18:54:11] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
szaramysza

Od : 2005-04-29
Odpowiedz cytując

hugs idziemy w dobrą stronę smile .. zastanawia mnie jak spadnie liczba komentarzy i te maratony niektórych osób ... laughing

dziękuję za uwagę i zapraszam do siebie biggrin
[2007-01-25 19:09:24] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/szaramysza [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

komentarz uzasadniający ocenę można zawsze ominąć wpisują "spacje" albo np kilkanaście kropek , po drugie zmuszanie kogoś do komentowania na siłę to moim zdaniem zakrawa na kpinę ... skoro zdjęcie mi się podoba to moge się o nim rozpisac , ale też moge napisać "bardzo fajne" lub postawić znak "+" jak to np. robi czasami Satriani , nie odbierajcie wolności formułowania subiektywnych opini wyrażanych przez komentarze takie na jakie ma się akurat ochotę Mi tam nie przeszkadzają koment w stylu "fajne" , "ładne" czy "ekstra" . Przy niektórych zdjęciach po prostu nie wypada się mądrzyć. No bo np. wystawi fotkę taki Lonelywolf i co ? Każdy będzie musiał uzasadnic czemu daje punkt? Takie zdjęcia po prostu bronią się same i tyle... Pomysł Abramisa o restrykcjach za komentarze "jakie ładne" uważam za cofnięcie się w lata komuny i wychowywanie ludzi takim "batem"nie wyjdzie serwisowi na dobre.
[2007-01-25 19:09:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

gizmon,masz racje,to jest taki powrot do komuny,od jakiegos czasu jakas mania naszla na fg,i wszystko chce sie koniecznie reformowac,co za cel?-niby podniesc poziom-mnie to sm sierdzi niezadowoleniem,niedowartosciowaniem co niektorych wstawiajacych.mnie tam ani koniczynki,ani punkty,ani komenty typu-ladne.itp nie przeszkadzaja,tak jak nowe galerie bez podzialu filtrowego,czasami nawet fajnie przegladnac cos normalnie sfotografowanego,bez udzialu programow i calej teorii i filozofii fotografii-ropta co hceta-mnie to nie miesza. Pozdr..............
[2007-01-25 19:41:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

i jeszcze do -abramis-tak sie sklada,ze masz bardzo wysokie pojecie o fotografii( wystarczy zobaczyc twoje portfolio, to i komentowac fachowo potrafisz,na pewno mozna polegac na krytyce wychodzacej od Ciebie,i sie z tego uczyc,ale,jest jedno ale-co maja pisac w komentarzach ci,co maja 0 pojecia o fotografii(teoretycznie nie komentowac)nastepny filtr. Pozdr...........
[2007-01-25 19:51:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna tedarn
Gadulski

*
Odpowiedz cytując

jak lubisz to nie musisz wlaczac filtra, wiec po cholere te twoje wywody?
chcesz chyba tylko burde wywołać bo nie dajesz zadnych konkretnych argumentow
ostr
[2007-01-25 19:51:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/tedarn [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

tedam-jak czytam twoje posty,to przypomina mi sie Maliniak z czterdziestolatka.Pozdr.............
[2007-01-25 19:56:37] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna tedarn
Gadulski

*
Odpowiedz cytując

fajnie masz
ostr
[2007-01-25 19:58:17] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/tedarn [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

dzieki. Pozdr..........
[2007-01-25 19:59:10] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna przemekgoly
Poczatkujacy

Przyłączył się : 2004-09-04
Odpowiedz cytując

Ja mam jedno "ale" co do kwalifikowania zdjęć do "ART". Wydaje mi się, że jest kilku etatowych "na NIE"... I nie ma komentarzy, które w przypadku "ART" wydają mi się niezbędne... Nie satysfakcjonuje mnie też to, że każdy z jednym punktem art może odrzucać wszystkich kolejnych aspirantów... Może tym powinni zajmować się moderatorzy? 3 opinie do odrzucenia fotki są łatwe do zdobycia... gorzej z plusikami...

Pozdrawiam :)
[2007-01-25 20:07:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/przemekgoly [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

i jeszcze do -abramis-tak sie sklada,ze masz bardzo wysokie pojecie o fotografii( wystarczy zobaczyc twoje portfolio, to i komentowac fachowo potrafisz,na pewno mozna polegac na krytyce wychodzacej od Ciebie,i sie z tego uczyc,ale,jest jedno ale-co maja pisac w komentarzach ci,co maja 0 pojecia o fotografii(teoretycznie nie komentowac)nastepny filtr. Pozdr...........

Przesadzasz z lekka w pierwszej części ;)
Co do drugiej: mogą np. zapytać o sposób wykonania,kadrowania,obróbki itp. Jeśli ktoś chce się rozwijać to tak zrobi.

A co do mojego pomysłu rodem z "komuny" to chodziło mi bardziej o moderowanie i reakcję na wpisy o jakich mówił gizmo,czyli np.

"ładne........................................................"

ps.w moim poprzednim poście dałem temu przykład wstawiając kilkanaście spacji i kropkę na końcu ale forum skróciło przykładowy koment .
[2007-01-25 20:09:52] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ja mam jedno "ale" co do kwalifikowania zdjęć do "ART". Wydaje mi się, że jest kilku etatowych "na NIE"... I nie ma komentarzy, które w przypadku "ART" wydają mi się niezbędne... Nie satysfakcjonuje mnie też to, że każdy z jednym punktem art może odrzucać wszystkich kolejnych aspirantów... Może tym powinni zajmować się moderatorzy? 3 opinie do odrzucenia fotki są łatwe do zdobycia... gorzej z plusikami...

Pozdrawiam :)

[2007-01-25 20:12:14] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Widze że życie fotograficzne przeniosło się na forum , a zdjęcia w polu biggrin biggrin biggrin biggrin
[2007-01-25 20:17:43] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna przemekgoly
Poczatkujacy

Przyłączył się : 2004-09-04
Odpowiedz cytując

Wydało mi się to dość istotne i związane z naliczaniem punktów autora -punkty ART również są punktami autora...
Czy to też zanegujemy??
[2007-01-25 20:21:23] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/przemekgoly [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Wydało mi się to dość istotne i związane z naliczaniem punktów autora -punkty ART również są punktami autora...
Czy to też zanegujemy??

nie, nie sa.
[2007-01-25 20:42:00] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

http://www.maxior.pl/?p=url&id=382

Poza postem jak ktos odpowie jak to zrobili to jest wielki
[2007-01-25 21:28:44] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Proponuję zmianę:

Jeśli pomysł nie budzi zastrzeżeń to zmianę naliczania wprowadzimy o pólnocy 1go lutego.

I to mnie się podoba applause
Nareszcie coś z sensem.
[2007-01-25 23:52:07] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
peterart
Bywalec

Od : 2006-03-21
Odpowiedz cytując

jestem za nowymi zmianami ,uwazam to za bardzo rozsądne:) pozdrawiam
[2007-01-26 00:54:49] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/peterart [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Proponuję zmianę:

jestem za
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez olektrolek at 2007-01-26 08:28:52]
[2007-01-26 08:16:30] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Dobra propozycja. Inna sprawa co z tego wyniknie.
Mam nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na jakoś komentarzy i podniesie poziom prezentowanych fotografii.
Problem jest w ludziach a nie w strukturze portalu. Ale ludzie się tak łatwo nie zmieniają... Już widzę te chytre plany i strategie, aby zdobyć jak najwięcej punktów.
Proponowałbym, aby jednak była blokowana ocena w przypadku braku komentarza.
[2007-01-26 10:16:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Dobra propozycja. Inna sprawa co z tego wyniknie.
Mam nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na jakoś komentarzy i podniesie poziom prezentowanych fotografii.
Problem jest w ludziach a nie w strukturze portalu. Ale ludzie się tak łatwo nie zmieniają... Już widzę te chytre plany i strategie, aby zdobyć jak najwięcej punktów.
Proponowałbym, aby jednak była blokowana ocena w przypadku braku komentarza.

Pewnie wielu teraz zadaje sobie pytanie, czy przypadkiem nie będzie jeszcze więcej plusów po wprowadzeniu zmian. Już teraz czasem zdjęcia zdobywają po 60 punktów, podczas gdy jeszcze rok temu, granicą było 30-35punktów. A wyścig z punktami pewnie będzie i to niemały. Może jednak warto byłoby pomyśleć jeszcze o limicie punktów, które dany autor może dać? Wtedy będzie bardziej selektywna punktacja i rzeczywiście te najlepsze zdjęcia będą otrzymywać punkty. Efekt byłby taki, że rosłyby wolniej gwiazdki, ale chyba o to też chodzi....
No i oczywiście w takim wypadku trzeba byłoby pomyśleć o tzw. prywatnej przechowalni - widzę dobre zdjęcie - zachowuje u siebie, a mniej więcej tydzień przed końcem miesiąca zaczynam rozdawać pulę punktów, jaką mogę przyznać. No chyba, że w trakcie miesiąca jest pojawia się szczególna praca, która zasługuję na plusa. Wiązałoby się to oczywiście z tym, że lista top 50 nie zapełniłaby się w ciągu 3 dni i jednocześnie nowsze zdjęcia też miałyby szanse zaistnieć na pierwszej stronie w top 50. Bo przecież jest sporo autorów, którzy otrzymują po ileś punktów i są naprawdę niezłe ich prace, ale na stronie głównej rzadko pojawiają się (mówię o takich pracach, które pojawią się po pierwszych 10 dniach).
Pomysł z ograniczeniem plusów padał już parę razy, a w obliczu narastającej liczby użytkowników i to świeżych, ilość punktów na zdjęcie rośnie w błyskawicznym tempie. Praca z pierwszej piątki z sprzed roku byłaby teraz zaledwie w pierwszej 20. I co w tym momencie z oceną autora?
[2007-01-26 10:27:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Zgredek ma treźwe spojrzenie i Zgredkowi się to chwali biggrin
[2007-01-26 10:44:18] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
pawelfoto

Od : 2005-12-02
Odpowiedz cytując

Yes,yes,yes!
Nie drażnij scyzoryka

http://www.pawelfoto.fotogalerie.pl
[2007-01-26 10:48:31] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/pawelfoto [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Ktokolwiek...

Zgredek nie chce po prostu za trzy miesiące zobaczyć, jak fotki będą osiągały po 100 punktów i toplista będzie kończyć się na 50punktach... No bo jak wtedy taki ranking porównać z tym co było jeszcze parę miesięcy temu? Czy zdjęcie, które dzisiaj otrzymuje po 60 punktów jest lepsze od tego, co otrzymało 30 puntków 6 miesięcy temu?

No bo faktycznie jest taka tendencja (nie tylko na FG, tylko wszędzie), że jak ktoś da wysoką ocenę, to ten ktoś odwdzięcza się tym samym. I nie oszukujmy się...że tego nie ma. Tak jest i będzie dopóki nie będzie ograniczeń. Oczywiście nie usunie się w pełni tego, bo czasem nie tylko za zdjęcie dostaje się plusa, tylko sam autor (za uśmiech, odpowiedni stosunek do innego usera itp.). "Czasem" i minusy trafiają się za odpowiednie stosunki między userami, ale to już pomińmy.

W obecnym systemie to user sam sobie robił gwiazdki i koniczynki i dobrze, że to kończy się...ale też trzeba pomyśleć o tym, żeby za chwilę ranking fotek miesiąca nie stracił sensu...
[2007-01-26 10:52:55] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

ktokolwiek pozdrawiać Zgredka i gratulować mu przenikliwości i zapobiegliwości smile

ktokolwiek tylko chciałby wiedzieć, co Zgredek mieć na myśli pisząc o "odpowiednich stosunkach między userami" biggrin
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez ktokolwiek at 2007-01-26 10:58:09]
[2007-01-26 10:57:39] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Ahaś i jeszcze jedno...

W większości wypadku o naszej punktacji decydują początkujący userzy, więc tym bardziej warto byłoby wprowadzić ograniczenie...

No bo weźmy sobie tych starszych wyjadaczy - ile oni dają plusów? No, a Ci nowi - jak to nowi czasem zachwycają się wszystkim...Wiem, bo kiedyś sam byłem nowy i widziałem prawie tylko świetne foty
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez thomason2005 at 2007-01-26 11:08:20]
[2007-01-26 11:03:28] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

ktokolwiek pozdrawiać Zgredka i gratulować mu przenikliwości i zapobiegliwości smile

ktokolwiek tylko chciałby wiedzieć, co Zgredek mieć na myśli pisząc o "odpowiednich stosunkach między userami" biggrin

Ktokolwiek...o niczym grzesznym...
Po prostu niektórzy userzy nie przepadają się za sobą i wstawiają sobie minusy jako odstresywiacz...Czy w każdym wypadku oznacza to, że zdjęcie jest słabe? Oczywiście takiego trolla można tępić i chyba to się zmieni w najbliższym czasie.
No ale nikt nie będzie tępić kogoś za to, że mu się zdjęcie podoba....Po prostu w takim wypadku nie da plusa w momencie, gdyby mu się wyczerpie limit plusów...

A jednocześnie prace będę bardziej dowartościowane, bo waga plusów przyznanych przez dobrych fotogalerników wzrośnie...
Zdjęcia na stronie głównej w top będą w większej rotacji...
[2007-01-26 11:13:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
wawa
Bywalec

**
Od : 2006-02-14
Odpowiedz cytując

komentarz uzasadniający ocenę można zawsze ominąć wpisują "spacje" albo np kilkanaście kropek , po drugie zmuszanie kogoś do komentowania na siłę to moim zdaniem zakrawa na kpinę ... skoro zdjęcie mi się podoba to moge się o nim rozpisac , ale też moge napisać "bardzo fajne" lub postawić znak "+" jak to np. robi czasami Satriani , nie odbierajcie wolności formułowania subiektywnych opini wyrażanych przez komentarze takie na jakie ma się akurat ochotę Mi tam nie przeszkadzają koment w stylu "fajne" , "ładne" czy "ekstra" . Przy niektórych zdjęciach po prostu nie wypada się mądrzyć. No bo np. wystawi fotkę taki Lonelywolf i co ? Każdy będzie musiał uzasadnic czemu daje punkt? Takie zdjęcia po prostu bronią się same i tyle... Pomysł Abramisa o restrykcjach za komentarze "jakie ładne" uważam za cofnięcie się w lata komuny i wychowywanie ludzi takim "batem"nie wyjdzie serwisowi na dobre.

Zgadzam się z takim poglądem smile
[2007-01-26 11:20:36] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/wawa [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

powinna również być taka zasada,że nawet jeżeli czegoś nie ma w regulaminie to i tak admin ma słowo ostateczne. Nawet jeżli jest jakiś zapis to admini nie muszą się do tego stosować.
Chodzi o to, ze jeżeli ktoś przegina w ramach prawa to admin ma prawo go postawić na baczność albo killnąć. I nie muszą się z tego tłumaczyć.
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez premgra at 2007-01-26 12:06:44]
[2007-01-26 11:59:58] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek

Odpowiedz cytując

Zgredek nie chce po prostu za trzy miesiące zobaczyć, jak fotki będą osiągały po 100 punktów i toplista będzie kończyć się na 50punktach... No bo jak wtedy taki ranking porównać z tym co było jeszcze parę miesięcy temu? Czy zdjęcie, które dzisiaj otrzymuje po 60 punktów jest lepsze od tego, co otrzymało 30 puntków 6 miesięcy temu?

ok, ale po co sie takim czyms martwisz?

wazne jest jak w obecnym czasie fotki ustawiają się miedzy sobą.
punkt jest punkt i tyle.
nawet jaesli załozymy ze kazdy moze w ciągu mieiąca przyznac tylko określoną liczbę punktów to i tak bedzie tak, ze userów przybywa a to sposowduje wzrost bezwgldnej ilosci punktow przyznanych na fotke. tak wiec tego nie unikniemy ze dzis najlepsze fotki maja po 50 pkt a za rok najlepsze fotki miesiąca będą miały po 200pkt. tego nie unikniemy,
ale powtarzam - ne jest problemem porównywanie miedzy fotkami na z roznyh miesiecy - ranking zamyka sie w jednym miesiącu - a tutaj juz nie ma takich skokowych zmian

[2007-01-26 12:30:35] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

ok, ale po co sie takim czyms martwisz?

wazne jest jak w obecnym czasie fotki ustawiają się miedzy sobą.
punkt jest punkt i tyle.
nawet jaesli załozymy ze kazdy moze w ciągu mieiąca przyznac tylko określoną liczbę punktów to i tak bedzie tak, ze userów przybywa a to sposowduje wzrost bezwgldnej ilosci punktow przyznanych na fotke. tak wiec tego nie unikniemy ze dzis najlepsze fotki maja po 50 pkt a za rok najlepsze fotki miesiąca będą miały po 200pkt. tego nie unikniemy,
ale powtarzam - ne jest problemem porównywanie miedzy fotkami na z roznyh miesiecy - ranking zamyka sie w jednym miesiącu - a tutaj juz nie ma takich skokowych zmian

Wiem, że ranking jest rankingiem, ale przy wprowadzanych zmianach może to wpłynąć na jeszcze większy wzrost punktów...
Na razie Olku jest tak, że jeden user wystawi 10 plusów w miesiącu - inny nawet 100-150... Przepaść jednak powstaje. Więc jeśli punkty mają się przekładać na ocenę autora, niech więc większy wpływ mają autorzy, którzy mniej wystawiają plusów, ale robią to po przemyśleniu...Nie dają na ślepo.
[2007-01-26 13:01:26] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
pawelfoto

Od : 2005-12-02
Odpowiedz cytując

Więc jeśli punkty mają się przekładać na ocenę autora, niech więc większy wpływ mają autorzy, którzy mniej wystawiają plusów, ale robią to po przemyśleniu...Nie dają na ślepo.

Ale się znów zacznie problem z kryteriami podziału autorów jeśli punkty będą miały różną wagę. Chyba, ograniczenie wystawiania punktów, przez jednego autora w miesiącu jest najlepsze.Każdy będzie się musiał zastanowić na którą fotę "wydać" punkty ;)
Nie drażnij scyzoryka

http://www.pawelfoto.fotogalerie.pl
[2007-01-26 13:06:14] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/pawelfoto [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Więc jeśli punkty mają się przekładać na ocenę autora, niech więc większy wpływ mają autorzy, którzy mniej wystawiają plusów, ale robią to po przemyśleniu...Nie dają na ślepo.

Ale się znów zacznie problem z kryteriami podziału autorów jeśli punkty będą miały różną wagę. Chyba, ograniczenie wystawiania punktów, przez jednego autora w miesiącu jest najlepsze.Każdy będzie się musiał zastanowić na którą fotę "wydać" punkty ;)

i ta ilosc zalezna od ilosci punktow autora biggrin
[2007-01-26 13:08:58] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

No ale przecież Pawełku o tym pisze...
Autor już siedzący jakiś czas na FG wystawia mniej, ale za to na te, które rzeczywiście mają ten wyższy poziom.
Autor dopiero co zaczynający wystawia masę plusów, bo wszystko mu się podoba i nie dziwię się temu.
Wprowadzenie ograniczenia, spowoduje, że te punkty autorów, którzy mniej wystawiają zyskają na randze...
I dzięki temu ocena autora będzie rzeczywiście adekwatna do poziomu jego prac.
[2007-01-26 13:13:33] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]