Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 18
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 4418 razy i ma 17 odpowiedzi Następny wątek
Anonim (konto usunięte)

Ślub czyli pstryki na zlecenie Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Witam. Mam bardzo pilne pytanie. "Znajoma znajomej" poleciła mnie młodej parze i zostałem poproszony o udokumentowanie Ślubu cywilnego. Po ceremoni z pewnością padnie z ich ust magiczne pytanie "ILE?"
Tu zwracam się do was. Może spotkaliście sie z taką sytuacja lub robiliście takie takie zlecenia jako FOTOAMATORZY?

ceremonia jutro o 11 wiec bardzo prosze o pomoc i sugestie confused
[2006-12-27 22:55:58] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Przyłączył się : 2005-06-30
Status: Offline
Re: Ślub czyli pstryki na zlecenie Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

no ja nic nie chciałem, a dostałem dwa wina i czekoladki, plus jakieś przybory dla Olisii.

Profesjonaliści biorą za zdjęcia od 1100zł do prawie 3000zł, ale w tym ostatnim przypadku robią też zdjęcia z przygotowania do ślubu.
W cenę wliczone zdjęcia z sesji z plenerku...
Jeśli czujesz się na siłach - możesz zażyczyć sobie jakieś 600-700zł. Wszystko zależy od jakości zdjęć...Pamiętaj...że im lepsze, tym więcej warte są zdjęcia. Przeczytaj sobie jeszcze jakiego rodzaju robić zdjęcia...Jakie ujęcia, kiedy można robić zdjęcia (Ksiądz nie lubi, jak się robi zdjęcia podczas niektórych kazań).
Wybadaj Kościół. Oświetlenie...Gdzie najlepiej robić zdjęcia...Zrób zdjęcia okolicy...Na zewnątrz, w środku przed ceremonią...Koniecznie Organy. Rób nietypowe kadry - skośne, z dołu, w ruchu. Spróbuj zamrozić ryż w akcji, kiedy Państwo Młodzi wychodzą....ale poćwicz to wcześniej...
Zdjęcia w plenerku - jeśli będziesz robił - zobacz przykłady u mnie.
----------------------------------------
Zgredek pozdrawia? Wszystkich serdecznie...
Zgredek bardzo mi?y i nie bójcie si? go...
Zgredek nikogo nie skrzywdzi?...
[2006-12-27 23:09:43] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Tomuś to tylko cywilny... w palacu ślubów czyli za wiele nie można wyciąngać ze zdjęcia. No zobaczymy ... powiem najwyżej, że cene podam po przejglądnięciu zdjęc, ich jakości... trzymaj kciuki wink
[2006-12-27 23:31:34] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Tylko też nie zrób tak, żeby przejmowali się tym, ile zażyczysz sobie...
[2006-12-27 23:38:33] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Witam. Mam bardzo pilne pytanie. "Znajoma znajomej" poleciła mnie młodej parze i zostałem poproszony o udokumentowanie Ślubu cywilnego. Po ceremoni z pewnością padnie z ich ust magiczne pytanie "ILE?"
Tu zwracam się do was. Może spotkaliście sie z taką sytuacja lub robiliście takie takie zlecenia jako FOTOAMATORZY?

ceremonia jutro o 11 wiec bardzo prosze o pomoc i sugestie confused

Za samego "cywila" możesz spokojnie wziąć między 300 a 450 zł przyjdź chwilę wcześniej i obejrzyj koniecznie salę zobacz jak "lata" w środku światło.
Z doświadczenia - spróbuj niektóre kadry robić w seriach można uzyskać ciekawy efekt, no i nie oszczędzaj miejsca na karcie - najwyżej potem część wywalisz biggrin
Trzymam kciuki peace
[2006-12-27 23:44:31] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

seria to bardzo dobry pomysl. Jesli bede musiał użyć lampy to seria idzie w kibel. W D50 jest kilka profili kolorów "Optimize image" nigdy nie wiem jak się z nimi wpasowac
[2006-12-28 00:01:47] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Odpowiedz cytując

W D50 jest kilka profili kolorów "Optimize image" nigdy nie wiem jak się z nimi wpasowac

Hmm, z tego co tłumaczył mi sowjego czasu marcin to rozwiązaniem jest pstrykanie do RAW, ktory daje możliwość dowolnego manipulowania balansem już po pstryknięciu.
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2006-12-28 10:00:22] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
waldic
Aktywny

**
Od : 2005-10-12

Odpowiedz cytując

Sam pstrykalem dwa sluby w dobie analogow i dziwie sie ze sie udalo w miare :-). Dziwie sie, bo do tego trzeba miec jednak sporo doswiadczenia. Ujec nie powtorzysz. Pamietaj o zapasowej baterii, zapasowej karcie i wszystkich innych mozliwych zapasach. Nie mozesz w srodku slubu powiedziec : sorry ludzie, ale aparat mi wysiadl :-). Idz wczesniej zobaczyc jak tam jest ze swiatlem, moze nie bedzie potrzebna lampa. Jak lampa (tu zapasowe baterie :-) ), to nie wal po oczach, tylo uzyj jakiegos rozpraszacza. Uzyj RAW, bo biala sukienka i czarny garnitur razem przy jarzeniowych lampach to proszenie sie o kolorystyczna tragedie. Poczytaj w usnecie rady bardziej doswiadczonych kolegow :-)
[2006-12-28 12:00:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/waldic [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
mistba
Bywalec

Od : 2005-06-21
Odpowiedz cytując

Powiem szczerze, bardzo ciężki kawałek chleba dla fotoamatora, ja byłem i sytuacja była identyczna, pamietaj o baterii i kartach, pożycz także od znajomych i rób wszystko na rawach, bedziesz mógł poprawic
Pamietaj o świetle i manualu, a i jeszcze jedno- plener, w południe najgordze światło i nie daj sie wkopać że teraz jest na to czas, bo spartolisz jak ja, pozdrwiam [baw sie dobrze] biggrin
Ps: co do cen - bez przesady, doświadczenie bedzie ważniejsze, bardziej tak dla zasady że nic za darmo[czym drożej tym mniejsze pole manewru]
FOTOGRAFIA TO DOWÓD NA U�OMNOŚĆ S�ÓW
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez mistba at 2006-12-28 17:04:29]
[2006-12-28 17:01:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/mistba [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
pawelfoto

Od : 2005-12-02
Odpowiedz cytując

I jak poszło?

Thomson-fajne te Twoje ceny. Szkoda,że w Kielcach nierealne. Miałbym tylko białe obiektywy wink
Nie drażnij scyzoryka

http://www.pawelfoto.fotogalerie.pl
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez pawelfoto at 2006-12-29 01:45:31]
[2006-12-29 01:43:32] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/pawelfoto [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

I jak poszło?

Thomson-fajne te Twoje ceny. Szkoda,że w Kielcach nierealne. Miałbym tylko białe obiektywy wink

poszło... impreza w palacu ślubów trwała 20 minut biggrin zrobilem 100 ujęc, orzucając niewypały i powtorzone kadry wyszło 60 wg mnie ciekawych fot. obralem cztery podstawowe ustawienia dla dwóch warunków, z zewnątrz i wewntątrz. Pan młody jeszcze nie widzial wyników al powinien być zadowolony. Wiedział, że jestem amatorem wiec presji nie czułem. O kasie jeszcze nie gadalem ale to będzie symboliczna kwota bo nie ma co:) i tak szampana chlapnąłem za free biggrin
[2006-12-29 12:22:30] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ocencie sami
Załącznik DSC_0046.JPG (99744 bytes) (Liczba pobrań: 54)

Załącznik DSC_0058.JPG (51275 bytes) (Liczba pobrań: 51)

Załącznik DSC_0073.JPG (84628 bytes) (Liczba pobrań: 52)

Załącznik DSC_0098.JPG (80066 bytes) (Liczba pobrań: 51)

Załącznik DSC_0100.JPG (77278 bytes) (Liczba pobrań: 57)

[2006-12-29 12:27:20] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

2 i ostatnie super...3 i 4 ok...Najmniej podoba mi się pierwsze...
Tak czy inaczej nieźle wyszło :)
[2006-12-29 15:38:04] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

mam niemal dokładnie takie samo zdanie smile dobrze się spisałeś, ładne ciepłe kolory, i ile szampana... wink
[2006-12-29 16:05:14] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

mam niemal dokładnie takie samo zdanie smile dobrze się spisałeś, ładne ciepłe kolory, i ile szampana... wink

dzieki. Powiem jeszcze, że taka chałturka nie jest wcale łatwa. przygotowując sie mialem kilkanaście minut spokoju, ale gdy sie zaczeło to wszystko wyleciało mi z głowy. przy kazdej częsci takiej jak podpisy aktu małżenstwa, pocałunek młodej pary, spacer przez hol oraż zdjęcie zbiorowe miałem dosłownie kilka sekund na decyzje odnosnie lampy, przyslony i czasu... nie wspominając o niecierpliwiącej się rodzinie przy pozowaniu do zdjęcia grupowego... eh, dziś dosdtałem tel od Pana młodego i zapłata zostanie dokonana przelewem wink silly co bardzo mi odpowiada laughing proponuje nie zamykać wątku, nie jedna osoba z FG stanie przed podobnym zadeaniem...pozdr i dziekuje za rady smile
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez gipson_hc at 2006-12-29 16:32:10]
[2006-12-29 16:29:59] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Wiem coś o tym, Gipsonik...Państwo Młodzi też zapominają o wielu rzeczach w takich chwilach...Ja byłem umówiony w Kościele, że skręcą do ołtarzyka, a oni lecieli prosto przed siebie...:)...
Poza tym miałem problem z uchwyceniem ryżu...Wiesz przeskok z jednego trybu w inny w takich warunkach bywa kłopotliwy :)
[2006-12-29 16:33:27] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Ja przy pierwszym "samodzielnym" ślubie ropędziłam się tak bardzo, że w czasie 20min ceremonii zrobiłam 400 zdjęć... Efekt? Ciemny garnitur pana młodego zrobił się w pepitkę, tak go zaszumiła w Sonym matryca...

Brawo Gipson!

[2006-12-29 19:01:00] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
pawelfoto

Od : 2005-12-02
Odpowiedz cytując

Ja przy pierwszym "samodzielnym" ślubie ropędziłam się tak bardzo, że w czasie 20min ceremonii zrobiłam 400 zdjęć... Efekt? Ciemny garnitur pana młodego zrobił się w pepitkę, tak go zaszumiła w Sonym matryca...

Brawo Gipson!

Kasiu. Przecież to nie była Twoja wina tylko wielkość matrycy w Twoim Soniaczku. Przy wiekszym ISO już tak będzie jak matryca wielkości paznokcia sad

Ale oprócz pepitki na garniturze ujęcia miałaś BDB!!!!
Nie drażnij scyzoryka

http://www.pawelfoto.fotogalerie.pl
[2006-12-29 19:14:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/pawelfoto [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]