Witaj! Gość   | Zaloguj
  Szukaj  
  Strona główna  | Najnowsze wątki  | Kto jest teraz na stronie?  | Zarejestruj się!  | Szukaj  | Pomoc  | Subskrybcja RSS (RSS Feed)

Przeskocz do »
Status Wątku: Normalny
Liczba postów w tym wątku: 14
[Dodaj do Ulubionych] [Obserwuj ten wątek] [Rozpocznij nowy wątek]
Autor
Poporzedni wątek Wątek był oglądany 3615 razy i ma 13 odpowiedzi Następny wątek
marso122j
Aktywny

Od : 2005-08-07
Status: Offline

W jakim rozmiarze wstawiac zdjecia na FG? Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Kilka moich ostatnich zdjęć na FG po wstawieniu na FG straciło na jakości..co niestety widać. Do jakiego rozmiaru doprowadzic zdjecie aby mozna je bylo wstawic na FG bez obawy o jego jakosc?
[2006-05-23 22:22:29] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/marso122j [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna olektrolek
Zasluzyl na weekend z Syrenka ;-)

Przyłączył się : 2004-02-25
Re: W jakim rozmiarze wstawiac zdjecia na FG? Odpowiedz na post
Odpowiedz cytując

Kilka moich ostatnich zdjęć na FG po wstawieniu na FG straciło na jakości..co niestety widać. Do jakiego rozmiaru doprowadzic zdjecie aby mozna je bylo wstawic na FG bez obawy o jego jakosc?

przy dodawaniu zaznacz opcje POZOSTAW ORYGINAŁ - - wówczas nie będzie skalowania.
Fotka w oryginale powinna już być przez Ciebie odpowiednio przeskalowana i skompresowana. zobacz na fotki pierwszej pięcdizesiątki - one są dobrze dograne pod tym kątem.
----------------------------------------
Ksiega gosci - do podpiecia na FG

Irlandia na co dzien - blog...
[2006-05-23 22:34:26] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/olektrolek [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

ja zmniejszam obraz do ok 200 kB, szer ok 800(poziome kadry), wys ok 750(pionowe) i zostawiam org. rozmiar. Po zmniejszaniu deczko wyostrz...
takie nie są już skalowane smile
[2006-05-24 00:18:33] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Sporo osób jeszcze pracuje na rozdziałce 1024x768 - ja się staram to w miarę możliwości uszanować. Zdjęcie, dobrze się ogląda w całości nie na raty - więc max 1000px szerokości i 700px wysokości - można po paredziesiąt jeszcze odjąć na belki paska zadań i przeglądarki :)
Co do kompresji to nie mniej niż 80% (8-High) - te procenty to nie stopien kompresji tylko do ilu procent się kompresuje ze 100% oryginału :) Mam nadzieję, ze rozumiesz o co mi chodzi ;)
[2006-05-24 10:19:40] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Przyłączył się : 2005-06-30
Odpowiedz cytując

Ostatnio wypłynęło na wierzch sporo fotografii właśnie wklejonych jako średni/duży format i efekty tego widać...Nie wiem, jakie są stosowane algorytmy kompresji przy fotkach na FG, ale stanowczo są one za mocne...
Tak jak już Olek wspomniał, najlepiej przed wklejeniem na FG, własnoręcznie zmniejszyć rozmiar fotki w jakimś programie graficznym.
Obecnie wklejam fotki w następujący sposób:
1. Zmniejszam rozmiar fotki do 750pix przy dłuższym boku.
2. Wyostrzam zdjęcie
3. Zapisuje w jakości 8 (high).
4. Wklejam fotkę jako dużą i pozostawiam w oryginale...
5. Wycinam fotkę o większej wadze (no chyba, że ta mniej ważąca ma wielkość poniżej 100kb przy portretach i 60kb przy krajobrazach)
6. Sprawdzam wklejoną fotkę (tu uwaga: monitory LCD wychwytują przeostrzenia, także należy uważać)
Zgredek pozdrawia? Wszystkich serdecznie...
Zgredek bardzo mi?y i nie bójcie si? go...
Zgredek nikogo nie skrzywdzi?...
[2006-05-24 11:35:46] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Sprawdzam wklejoną fotkę (tu uwaga: monitory LCD wychwytują przeostrzenia, także należy uważać)

to półapka, na która naciałem się nie jeden raz. Przekonalem się o tym dopiero tydzień temu, gdyż od tego czasu mam LCD w pracy.
[Edytuj 1 razy , Ostatnio edytowany przez gipson_hc at 2006-05-24 14:08:22]
[2006-05-24 14:07:17] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

W takim razie: Jak podastrzać, żeby nie przedobrzyć... Ja pracuję na dwóch monitorach, oba kineskopowe. Jeden stary rupieć 15", drugi w miare nowy 19". Sprawdzam na obu jak wygląda, ale skoro na LCD może być widać, to pytanie jak w pierwszym zdaniu :)
[2006-05-24 14:17:20] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
suffix
Bywalec

Od : 2004-08-27
Odpowiedz cytując

Apropo monitorków LCD, to ja mam jeszcze taki problem: zdjęcie TO TUTAJ u mnie na LCD wygląda całkiem dobrze. Chodzi mi o gre świateł i cieni. I tak np. lewa ściana tego tunelu jest całkiem dobrze widoczna, a np. u innych osób na kineskopowych (na innych LCD nie sprawdziałem) jest ledwo co widoczna. Czemu tak się dzieje? sad Ma na to wpływ praca na dwóch monitorach? Sprawdźcie to u siebie, bardzo proszę smile
Pozdrawiam || FOTOBLOG || PORTFOLIO
[2006-05-24 14:54:07] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/suffix [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Z tymi przeostrzeniami to miałem problem jakieś 3 miesiące temu, kiedy robiłem pierwsze portretówki...Wiadomo kiepska pogoda, to światełka mniej. Próbowałem więc poradzić sobie z tym przy używaniu unsharp mask w PS. Podkręcałem threshold i ostrzyłem. Jeśli na moim monitorku było ok, to zostawiałem tak z uśmiechem na twarzy...No i potem zaczęły się komentarze: że przeostrzone...No i zerknąłem z ciekawości w pracy na LCD'ku (niezbyt dobry model) - rezultat - musiałem się zgodzić z paroma osobami.
Obecnie ostrzę, ale staram się zachowywać proporcje typu threshold 0.3 i jakieś 170% ostrzenia.
Wtedy całkiem nieźle wychodzą zdjęcia.
A co do kineskopów CRT - różnią się pod względem jakości i to sporo
[2006-05-24 15:09:19] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Anonim (konto usunięte)

Odpowiedz cytując

Apropo monitorków LCD, to ja mam jeszcze taki problem: zdjęcie TO TUTAJ u mnie na LCD wygląda całkiem dobrze. Chodzi mi o gre świateł i cieni. I tak np. lewa ściana tego tunelu jest całkiem dobrze widoczna, a np. u innych osób na kineskopowych (na innych LCD nie sprawdziałem) jest ledwo co widoczna. Czemu tak się dzieje? sad Ma na to wpływ praca na dwóch monitorach? Sprawdźcie to u siebie, bardzo proszę smile

ja mam nowy, średniej klasy LCD, lewa strona tunelu znakomicie widoczna, choć pozostająca w cieniu, przeostrzeń się nie dopatrzyłam

Pozdro smile
[2006-05-24 15:55:58] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Za Every...U mnie w pracy to samo...
[2006-05-24 15:59:48] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
suffix
Bywalec

Odpowiedz cytując

No to tyle mnie pocieszacie, a mógłby ktoś jeszcze napisać jak to widać na 'baniaku'? smile
[2006-05-24 16:19:38] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/suffix [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
Mężczyzna thomason2005
Pelne uzaleznienie..;-)

*
Odpowiedz cytując

Dopiero wieczorkiem, Suffix :)
[2006-05-24 16:22:34] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/thomason2005 [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
suffix
Bywalec

Odpowiedz cytując

Ok, to czekam z niecierpliwością biggrin
[2006-05-24 16:28:02] Pokaż post w wersji do druku        Wyślij wiadomość prywatną    http://fotogalerie.pl/ludzie/suffix [Link] Zgłoś ten post do Administratora  Na górę strony 
[Pokaż wątek w wersji do druku] [Rozpocznij nowy wątek]